Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie oraz chwilowe spalanie megane 1.5dci 110


tomi222

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiele osób zachwala niskie spalanie meganki z silnikiem 1.5dci 110 (w moim przypadku jest to megane IV) i faktycznie w trasie można zejść do tych 5.5l (liczone tankując pod korek) ,natomiast na odcinki 2×13km auto wcale nie jest jakość szczególnie oszczędne bo pali coś w granicach 6l

 

Jedna rzecz,która mnie trochę niepokoi to zużycie chwilowe,które podczas przyśpieszania potrafi wzrosnąć do prawie 30l

W zasadzie kilkoma dieslami jeździłem (w tym francuzami) i przy dynamicznym wciśnięciu sprzęgła ta wartość oscylowała w granicach 22l

 

Czy to spalanie chwilowe to norma w megankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zwracam uwagi na wartości podczas mocnego przyspieszania. Moja ma średnie spalanie z około 20kkm na poziomie 4,6. Silniki w IV są oszczędniejsze więc nie wiem jak ty robisz, że w trasie masz średnią 5,5 no chyba, że mówimy o autostradzie i powyżej 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, carsik napisał:

Moja ma średnie spalanie z około 20kkm na poziomie 4,6

Ok,ale jaka jazda,jakie drogi,jak długie odcinki?

50 minut temu, carsik napisał:

że w trasie masz średnią 5,5 no chyba, że mówimy o autostradzie i powyżej 140km/h.

Autostrada z prękością 130km/h (z tempomatem) + wypizdówki,ale średnia wychodzi w granicach 105km/h na odcinku 500km

5.3l na kompie,natomiast z dystrybutora 5.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jeżdżę do pracy 16km (powiedzmy, że 60% tego przebiegu). Raz na jakiś czas wycieczki różne do 200km w jedną stronę. Dwa razy w Polsce. Tu po autostradzie można jechać 120km/ h wtedy przy stałej prędkości mam 3,8l chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz również kombiaka?

Ogólnie rzecz biorąc spalanie w trasie jest z pewnością ok bo mniejszy francuz 1.6 hdi palił na tym samym dystansie 5.9l

Tutaj mam kombiaka i jest te 5.5l (ze względu na skrzynię 6-cio biegową)

Tego samego nie mogę napisać pokonując odcinki 13km×2

Citroen 1.6hdi palił w granicach 5.3l

Meganka według kompa 5.9l

Tyle, że w megance podczas przyśpieszania jest wysokie chwilowe spalanie.

Może tryb eko by coś zmienił, ale tu nie o to chodzi :)

Może zwyczajnie coś jest skopane albo ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomi222 napisał:

Masz również kombiaka?

Si, miał wozić rower, ale chwilowo stał się podstawowym pojazdem.

 

Skrzynia biegów jest obrzydliwie długa. Szóstka ok, ale pozostałe biegi są mocno długie. Ja staram się trzymać obroty pomiędzy 2000 a 2500rpm. Wcale niższe obroty nie służą niższemu spalaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomi222 napisał:

Luknij jak możesz przy okazji na chwilowe spalanie podczas przyśpieszania-oczywiście zimny motor😉

Dobra, zrobię dla Ciebie pedał dno, ale on dość szybko się grzeje a tutaj na ulicach lepiej się za bardzo nie napędzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carsik

Tylko,że ja serio piszę,że nie "butuję" samochodu tylko dynamicznie przyśpieszam,ale to nie oznacza,że na dwójce pędzę ponad 50km/h.

Jedź zwyczajnie i zmieniaj biegi jak zwykle tylko zrób to dynamicznie-wątpię żebyś przekroczył 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!