Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie oraz chwilowe spalanie megane 1.5dci 110


tomi222

Rekomendowane odpowiedzi

Diesle o małej pojemności tak jak litrowe benzyny mocno podlewają paliwem na niskich biegach. Pamiętam że auris 1.4 d4d normalnie pokazywał 35 L na biegu pierwszym.

Niestety nic nie przebije ekonomiki jazdy na gazie: mi pali 6,5 L + 0,8 Pb w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwagier24a napisał:

Niestety nic nie przebije ekonomiki jazdy na gazie

Nie koniecznie chodzi mi o ekonomię 😉

Założyłem temat bo byłem ciekawy czy te chwilowe spalanie jest ok,ale raczek tak.

 

Ogólnie te silniki określają jako ciche i ekonomiczne a ja mając wcześniej 1.6hdi uważam,że 1.5dci nie jest szczególnie cichy (z włączonym wentylatorem to już w ogóle) czy ekonomiczny bo przecież nie tylko trasy pokonujemy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych testach :) zarówno na zimno jak i na gorąco maksymalna wartość jaką zobaczyłem to 23,6l.Ale ja mam inną wersję sinika itd. więc raczej nie widzę powodu do przejmowania się. Może warto się zastanowić nad technika jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, carsik napisał:

Może warto się zastanowić nad technika jazdy.

To nie zła technika-zwyczajnie ten typ (auto nie ja) tak ma😉

Każdym autem jeżdżę w miarę jednakowo,pokonuję powtarzalne odcinki wraz z trasami 500km i ewidentnie widać,że meganka na odcinkach tych 13km nie jest szczególnie ekonomiczna.

Nagrzewanie również trwa dłużej niż w poprzednim 1.6 hdi czy w firmowym 1.6tdci,ale co się dziwić jak wentylator pizga od uruchomienia auta (w trybie auto) 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halas2

Tak,wiem że wentylator startuje wraz z klimą niezależnie czy na zewnątrz pizga czy jest ciepło-zmieniają się jedynie biegi.

Co do dłuższego grzania to zwyczajnie jest to taka specyfika tego motoru-koledzy na tym forum też to zauważyli 😉

 

Edytowane przez tomi222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carsik

Mam bezpośrednie porównanie z tym co napisałem powyżej i tak to wygląda u mnie.

Z resztą,był już poruszany ten temat.

Oczywiście ja piszę o temperaturze roboczej silnika bo to,że w kabinie jest nagrzane dość szybko to tylko zasługa grzałek😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!