Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa radio, nawigacja wyświetla tylko godzinę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z radiem. Miałem wymieniany parownik a co za tym idzie ,. ściągana deskę. Teraz problem bo radio nie działa. Przyciskiem mogę włączyć nawigacje ale tylko do poziomu godziny nic dalej nie idzie. Dzisiaj miałem podłączony samochód pod klipa ddt4all. Nawigacja jakby jest sprawna ale radia wgl nie widzi. Pomysł padł żeby podmienić radio, oczywiście muszę najpierw kupić. Radio 281153266r. Może macie jakieś pomysły? Wydaje się że wszystko jest podłączone poprawnie.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest prawidłowo połączone ale brak komunikacji. Przy takim duzym demontażu zawsze się czyści kostki połączyć, bo mogą być niespodzianki - musisz poprawić, a nie zmieniać radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymontowalem wszystko. Radio, nawigacje, licznik. Odlaczalem, podłączałem. Nic. Komputer nie widzi radia. Prąd do głównej kostki dochodzi. Do tej do której jest podłączony m.in mikrofon nie wiem bo nie bylismy W stanie wsadzić miernika. Czyli kupić jakiś płyn do czyszczenia elektroniki, psiknac wszystkie kostki? A tak wgl skoro prąd dochodzi to jest opcja że gdzieś głębiej pod deską jest coś źle podłączone? Orientujesz się jak to głębiej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączy komunikacja po can-ie a nie zasilanie. Czyścić contaktem 60 lub czymś podobnym w aerozolu. Pryskąć w gniazdo i we wtyczkę; kilka razy włożyć i wyjąć; odczekać aż wyschnie i trwałe włożyć. Musisz wyczyścić przynajmniej połączenie, które były rozłączane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym się podłączyć pod temat. 

Moje audio aktualnie cierpi na ten sam rodzaj przypadłości. 

Zaczynało się od chwilowych zawiasów podczas zmiany stacji radiowej. W ciągu kolejnych kilku dni radio działało jak zawiało. Raz się włączało raz nie. Aktualnie nie daje w ogóle znaków życia. Elektronik stwierdził, że sprzęt mógł się spalić przez kontakt z wilgocią. Miałem problem z zatkanymi odpływami na podszybiu. 

Znalazłem w internecie radia od Megane, ale nie mam pewności czy będą kompatybilne z resztą wyposażenia. Proszę o pomoc. 

Pierwsze zdjęcie to oznaczenie mojego radia. 

Drugie to radio które chce kupić.

IMG_20230704_122552.jpg

IMG_20230704_121343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każde z tej serii uruchomisz u siebie, nie ma znaczenia ze Scenica,Megane czy innego modelu, po włączeniu wklepiesz kod i działa, trzeba będzie tylko pewnie skonfigurować radio w aucie z czym ma współpracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam ten sam problem. Zasilanie sprawdzone przez elektronika, niby powinno działać a nie działa. Stwierdził że oprogramowanie się wysypała ale nie jestem pewny czy ma rację. Gdyby ktoś znalazł rozwiązanie to czekam na info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I mi się dziś to samo przytrafiło.😕

Udało mi się je jeszcze raz włączyć, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i zauważyłem, że jest jakaś stara wersja oprogramowania podczas gdy mam rocznik 2015 i miałem pamiętam przedostatnią wersję firmware jaka wyszła. Radio cyka cyklicznie jakby chciało się włączyć, ale pokazuje tylko godzinę i temp. Usterka sprzętu czy ten firmware się wysypał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!