Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SWAP skrzynia automatyczna na manualna


kraverek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z zamiana skrzyni automatycznej na manualną?

Mój CVT robi więcej problemów niż pożytku, a zamiana skrzyni na inna używana która także może być wadliwa jest dosyć ryzykowna. Już dwa razy ją regenerowałem i zwyczajnie nie chce więcej wkładać w ten mechanizm.

Stąd przyszedł mi pomysł, czy jest taka szansa że jakiś warsztat byłby w stanie zamienić mi CVT na manual. Wiem ze to nie tylko sama skrzynia jest wymieniana ale cała masa rzeczy na około.

Stąd pytanie czy ktoś z Was doświadczył kiedyś takiej operacji i czy ja poleca. Ewentualnie jakie to są w ogóle rzędy kwot? I czy istnieją takie warsztaty gdzieś w woj. Łódzkim.

Za wszelkie porady będę dozgonnie wdzięczny. 

Jestem już na tyle zdesperowany ta sytuacją ze sam nie wiem czy dalej naprawiać, czy próbować sprzedać czy kupić inne auto.

 

Dodam że jest to Renault Megane Grandtour III, 2.0 benzyniak na skrzyni CVT.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupowałeś to się nie zaprzyjaźniłeś z tematem renault i CVT ? dlaczego auta są tańsze , dlaczego jest ich mało i dlaczego nikt tego nie chce.

Taki przeszczep chyba się nie opłaca , więcej wydasz na graty niż później sprzedaż auto - jak się uda

Lepiej może sprzedać tak jak jest i dołożyć kupić manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jak kupowałem to wszystko pięknie działało. Kupowałem zresztą 3 lata temu wiec renówek było więcej. A co do sprzedazy to próbuje sprzedać z uszkodzoną skrzynią ale nikt nie jest zainteresowany. Tak jak pan wspomina.

Stąd zastanawiam się co w ogóle z tym począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kraverek napisał:

Już dwa razy ją regenerowałem i zwyczajnie nie chce więcej wkładać w ten mechanizm.

Skrzynia automat ;

  - wymaga fachowca z wyższej półki,

  - ceny części i usług są kosztowne,

6 godzin temu, kraverek napisał:

Jestem już na tyle zdesperowany ta sytuacją ze sam nie wiem czy dalej naprawiać, czy próbować sprzedać czy kupić inne auto.

Jeżeli auto jest w dobrym stanie;

  - silniki te są dużo lepsze pod względem elastyczności i bezawaryjności aniżeli 1,6,

  - masz jak na benzynę - mały przebieg -160 kkm,

  - polecam naprawę u kumatego mechanika od skrzyń automat,

  - będziesz się jeszcze długo cieszył autem po fachowej naprawie;     

         - nie zapominaj o okresowej wymianie oleju i filtra oleju skrzyni,

        - skrzynia ta jest dla osób z lekką nogą, preferująca jazdę płynną, bez gwałtownych zmian obciążenia silnika

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!