Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam lekki wyciek oleju z Odmy. megane 3 1.6 110km, 2009 4KM

ASO - unika kontaktu, nie odpowiada na mejle, unika odpowiedzi przez telefon.

Czy naprawa, uszczelnienie odmy jest aż tak skomplikowana?

czy wiecie może jakie są to koszty?

I czy jest sens dalej walczyć o naprawę tego w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie cewek i świec jest to najprostsza czynność obsługowa przy tym silniku.

Można ją zrobić w 1h roboczą.

Do kompletu będą potrzebne stosowne uszczelki kolektora dolotowego bo sama pokrywa odmy jest klejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagier24a Dziękuje serdecznie za odpowiedz

A w oparciu o twoje doświadczenie jaki jest koszt naprawy tego?

Dziekuje za pomoc

 

Update : W ASO zaśpiewali sobie za to 1500 PLN 😀

Edytowane przez Bart123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty: trudno powiedzieć w tej chwili. Naprawę robiłem sam, kupiłem uszczelniacz pomiędzy przepustnicą a kolektorem oraz kolektor i pokrywa odmy w oryginale po 25 PLN (wiem, że dostępne są już zamienne). Powinno się wymienić również uszczelki na styku kolektora dolotowego plastykowego z aluminiowym. Sama pokrywa odmy klejona jest fabrycznie na specyfik Loctite (numeru nie pamiętam), ale pamiętam że swego czasu kosztował coś pomiędzy 150 a 200 PLN. Ja zastąpiłem bo niebieskim mazidłem od Victora Reinza za 20 PLN. Przy okazji umyłem: pokrywę zaworów, usunąłem zebrany olej w kolektorze dolotowym, umyłem przepustnicę. Robiłem 2x bo miałem dwa auta z tym silnikiem. Czynność jest jedną z prostszych, po wymianie cewek czy świec czy zaworu zmiennych faz przy tym silniku.

W sumie nie dziwię się, że powiedzieli tyle bo: Loctite 200, uszczelki 400, materiały eksploatacyjne (zmywacze), adaptacja przepustnicy (konieczność podpięcia testera diagnostycznego - przy samodzielnej naprawie nie jest to wymagane), 3 roboczogodziny (240x3) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Odma - Megane 3 1.6

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!