Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju megane iii grandtour


barteky

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch miesiącach parkowania auta (wyjazd służbowy) zauważyłem wyciek oleju w górnej części silnika. Jaka może być przyczyna? Megane iii rocznik 2009 1.6 benzyna 

IMG_20230830_123247.jpg

IMG_20230830_123254.jpg

IMG_20230830_123301.jpg

Edytowane przez barteky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam to samo w identycznym aucie. Jest to uszczelka odmy, zaślepki i td. Oto co trzeba wymienić by wyeliminować wycieki.

 

- Uszczelki kolektora + uszczelka odmy

- Uszczelka przepustnicy
- Zaślepka wałka większa
- Zaślepka wałka mniejsza

 

Są to części które konsultowałem z doradcą z działu części Renault.

 

Edytowane przez a1ex8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano byłem u kolegi mechanika i temat został ogarnięty. Potwierdzam, wszystkie wyżej wymienione uszczelki i zaślepki pasuje idealnie.

Po zdjęciu kolektora, ogromna plama oleju pod spodem, sączył się przez uszczelkę odmy. Gumy po tylu latach były zdębiałe i nie spełniały swojej pracy. W kolektorze dość sporo oleju po latach, oczywiście wymyty i wysuszony. Przepustnica była też mocno zabrudzona, jak i sam wąż po miedzy przepustnicą a obudową filtra, wszystko wymyte i wysuszone. Nieco trudniej było wyjąć te cieknące zaślepki wałka, ale po chwili poszło.

Dodam że mówimy o Megance 3 PH1 2009r. z silnikiem 1.6 16V 110KM KM4 858 z przebiegiem 122k.

Po odpaleniu obroty prawie 1,5k. Po chwili zeszły do coś około 1k. Postanowiliśmy zrobić adaptację. Po adaptacji obroty w normie.

Dodam, że auto zaczęło jeździć zupełnie inaczej. Ruszanie bez dodawania gazu, zero falujących obrotów, odczuwalnie więcej mocy, niższe obroty przy wyższych prędkościach, cichszy silnik, mniejszy hałas przy zmianie fazy rozrządu, płynność ruchu. Obstawiam, że przez odpowiednią mieszankę, też spadnie spalanie.

Jestem mocno zaskoczony efektem. Stanowczo polecam wszystkim posiadaczom 1.6 16V 110.

Edytowane przez a1ex8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry silnik, o który należy dbać a odwdzięcza się bezawaryjną pracą. Należy pamiętać że zmieniając rozrząd zmieniamy koło zmiennych faz najlepiej z zaworem. Tą opisana przez @a1ex8 profilaktykę wykonać przy okazji i 5 lat spokoju. Stosować płukanki i uszlachetniacze do oleju a będzie pracował jak zegarek. Do tego dobre irydowe świece i problem cewek rozwiązany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!