Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Częściowe (w 1/3 sprawnej) oświetlenie w bagażniku. - MEGANE III GRANDTOUR PHIII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

MEGANE III GRANDTOUR PHIII

Niedawno musiałem zdemontować blendę tylnej klapy bagażnika gdyż skorodowały śruby ją trzymające.

Przez tą blendę wchodzi wiązka do przycisku klapy bagażnika i oświetlenia tablicy rejestracyjnej i parę razy tą wiązkę odpinałem i przez taki mini peszel demontowałem.

Skończyłem robić wszystko i po paru dniach zauważyłem że oświetlenie w bagażniku dział w taki sposób.

1. Wciskam przycisk otwarci klapy bagażnika i włącza się lampka oświetlenia bagażnika.

2. Łapię klapę i podnoszę do góry i nadal świeci.

3. Gdy klapa jest w około w 1/3 wysokości światło w bagażniku wyłącza się. Otwieram klapę do końca. Światło nadal nie dział.

4. Jeżeli zamykam klapę to znów w 1/3 wysokości otwarcia drzwi. Światło znów się włącza.

5. Zamykam klapę i w momencie zatrzaśnięcia klapy światło wyłącza się.

Ten punkt wyłączenia się i włączenia się w 1/3 otwarcia klapy to jest wyraźny moment przejścia. Ten sam na tej samej wysokości. Sprawdzałem to kilkukrotnie.

Z pewnością jest to problem jakiejś wiązki (bo nie ma chyba tam żadnego czujnika wysokości położenia drzwi), ale która to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak delikatnie już tam próbowałem i bez zmian, ale może faktycznie. 

 

Aktualizacja. 
Swiatlo nie działa wcale.

Srawdzalem już kabelki i na czerwony, jest 12.20V a na tym biało różowym nie ma masy.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Spialem masę z wtyczki gniazda zapalniczki i lampka działa. 
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Problemem jest brak podawania masy na żarówkę przy otwartym bagażniku.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ktoś wie jak to sprawdzić? Kostka w zamku podaje masę (minus) przy otwartym zamku ale które to piny? 

Aktualizacja.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Znalazłem w peszelu po lewej stronie, łaczącym klapę bagażnika z karoserią, przerwany czarny przewód. Pomiary wykazały, że na oba końcach przerwanego przewodu brak jakiegokolwiek napiecia, za to obydwa końce są masą. Oczywiście złączenie kabla i próby nie dały spodziewanego rezultatu. Światło w bagażniku nie działa.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ktoś ma pomysł?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Częściowe (w 1/3 sprawnej) oświetlenie w bagażniku. - MEGANE III GRANDTOUR PHIII

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!