Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z układem chłodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Już nie wiem gdzie szukać pomocy. Pacjent Megane II 1.5 dci 106 KM z 2007r. Co jakiś czas nie można nagrzać samochodu. Po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego wywala płyn. Termostat wymieniony. Nie jest to uszczelka pod głowicą.  Problem sam się pojawia i sam po jakimś tygodniu znika i jest pół roku spokoju. Pomóżcie proszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz korek na wyrównawczym to w każdym aucie wywali Ci płyn. Jeżeli nie można nagrzać to może wynikać z tego że termostat się nie domyka i od razu grzejesz duży obwód. Sprawdź, jak zalaczysz auto, czy od razu nagrzewa się gruba rura idącą do chłodnicy od rejonu termostatu. Jeżeli tak, to znaczy że on przepuszcza. Zaobserwuj też jak zmienia się temp płynu na OBD. 

Pytanie czy termostat wymieniałes sam, czy wiesz co włożono poza tym czasem "puszka" termostatu jest plastikowa - może być pęknięcie, coś bokiem może lecieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pepone napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Silnik się nagrzewa, natomiast nagrzewnica nie. Wskaznik temeratury na desce rozdzielczej dochodzi szybko do wskazania nazwijmy to, roboczego, ale z nawiewów leci zimne powietrze. W pewnym momencie wskaznik temperatury spada o połowę i zaczyna lecieć ciepło z nawiewów.  Termostat sam kupiłem i wymienilem z kolegą mechanikiem. Nie ma żadnych wycieków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tym jak sie ogrzewanie włączy jest takie jak powinno być.  Czy to lato czy zima, zawsze pokazuje tyle samo

 

Jak juz się wszystko unormuje, to wtedy na gorącym silniku mogę bez obaw odkręcić korek zbiornika wyrownawczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ten korek wogole odkrecasz?? W niektórych silnikach zbiornik wyrównawczy jest tak umieszczony że nawet zalanie zbiornika nie gwarantuje odpowietrzenia.  Możesz mieć zapowietrzony układ. Być może po nagrzaniu gdzieś ci przepycha to powietrze i płyn dostaje się do nagrzewnicy. Spróbuj odpowietrzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepone napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Robiłem to. On sie sam zapowietrza. Pół roku nic się nie działo i znowu zaczął głupieć. Korek wlasnie odkręcam, żeby odpowietrzyć. Podobnie jak odpowietrznik na termostacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 16:24, carsik napisał:

To jakie jest wskazanie temperatury przed tą akcją?

 

90 stopni

Mam płyn chłodzący plus pełno powietrza w nim :-(. Nikt nic przy aucie nie robił.  Było wszystko ok i nagle cały układ zagazowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to tu chyba trzeba maga bo zwykły mechanik nie daje rady :-).

Za pokutę poogladaj sobie ostatnie "Naprawy nie do naprawy" z BMW i usterką układu chłodzenia. Właściciel tej przegrzewajacej się beemki wymienił 3 silniki ale nie sprawdził układu chłodzenia a tam była zakała. Cudów nie ma, jest tylko fizyka a nie metafizyka - jakiegoś gniota tam masz i musisz dalej szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!