Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe paliwo na stacjach (E10)


elf

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe paliwo na stacjach. Które auta nie tolerują benzyny E10?

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/raport-rynek-paliw/news-nowe-paliwo-na-stacjach-ktore-auta-nie-toleruja-benzyny-e10,nId,7181154

 

Cytat

Renault - do używania E10 przystosowane są wszystkie samochody wyprodukowane od 1 stycznia 1997 r. z wyjątkiem modeli: 19, Megane I gen. z silnikiem 2.0 l i bezpośrednim wtryskiem paliwa (F5R 700 oraz F5R 740), Laguna II gen. z silnikiem 2.0 l i bezpośrednim wtryskiem paliwa (F5R 782), a także następującymi modelami wyprodukowanymi pomiędzy 1 stycznia 2000 r. a 31 grudnia 2001 r.: Laguna II z silnikiem 2.0 Turbo, Espace 4 z silnikiem 2.0, Velsatis z silnikiem 2.0 l, Avantime z silniiem 2.0 l.

 

Wszystko, co piszą dotyczy samochodów a co z motocyklami !!!  98 nie do końca do wszystkich się nadaje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś raport > tvn turbo gdzie była mowa o E10

i jak nie patrzeć z mowy znawców wynika, że jest jednak różnica dla starszych silników.

Doradzają, aby tankować 98.

Sprawdzić można na https://www.gov.pl/web/klimat/paliwo-e10

 Mowa była również, że jeśli ktoś zatankuje, a nie powinien to od jednego razu nic się nie stanie, aby nie panikować.

 

================================================

 

 

Odpowiedź Hondy...

Cytat

Z tego co wiemy to wszystkie motocykle i motorowery Hondy produkowane na rynek UE od 1993 roku mogą używać benzyny z domieszką etanolu do 10%, ale zwracamy uwagę że modele wyposażone w gaźniki mogą mieć problemy z rozruchem lub poprawną pracą w niskich temperaturach.

 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z pewnością nie TRZEBA. Ale są tacy którzy nie przyjmują argumentów bo i tak wiedzą lepiej. Jak już pisałem, we Francji od dawna na stacjach dostępne są obydwa paliwa tj E5 i E10 (E10 tańsze) i ja tam zawsze jeżdżę na E10 - żadnych problemów. Z tym że ja mam 1,33 i nawet na klapce wlewu mam dopuszczone E10. Zerknij na swoją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że starasz się być mądrzejszy od rada. Zwolnij .................

Link wstawiony, w temacie którego dotyczy a, że Ciebie nie interesuje to dla mnie nie ma żadnego znaczenia.

Wstawiłem go sam dla siebie aby mi nie zginął.

 

REGULAMIN punkt 5.3 aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam scenica 1.6 16 v 2001 r. Po zatankowaniu nowej e10 zaczął szaleć komputer pokładowy na wolnych obrotach ( jałowy bieg )

Spalanie skacze do nawet 14,5 l/100 ale podczas jazdy zachowuje się normalnie spalanie spada. Czy ktoś ma podobny problem lub objawy spotkał się z takim problemem lub coś słyszał?

Edytowane przez Major2811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny link sobie zachomikowales na forum? Tak jasno stawiają że nic z tego nie wynika. Nic. 

Pamiętacie jeszcze jaka była sr.czka jak kończyła się benzyna Pb? A przy końcu Pb, wejście E10 to małe Miki. No i kto dziś w ogóle pamięta o benzynie Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie do was obecnie tankuje zawsze na shellu 95 e10 v power do mojego 2.0tce.Na klapce wlewu mam napisane 95 i 98 e10 nie ma dopisku ale na stronie rządowej sprawdziłem czy można i wychodzi,że tak.Pytanie brzmi moje tak od następnego tankowania przejść na 98? bo jeszcze auta na 98 nie tankowałem swojego od zakupu.Nie chodzi już o różnicę cenową bo wyjdzie mnie tak jak v power 95 tylko czy ''mimo wszystko ta 98 była by bezpieczniejsza  w dłuższej perspektywie eksploatacji  samochodu'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze paliwo o większym ostanie będzie lepsze bo zapobiega stukowemu. 
lej 98 z Orlenu bo jest najbezpieczniejsze. Testowaliśmy różne paliwa na hamowni jak bawiłem się Abarthem i tylko Orlen 98 i Vpower Racing nie cofały zapłonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!