Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiej firmy cewka jest lepsza ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witek...podepne sie bo tez o cewkach...

zaczne od tego ze dzieki forum znalazlem usterke w aucie okazalo sie ze cewka walnieta (nawiasem mowiac spytalem jakiegos mechanika ktory posluchal silnika i chcial pol auta wymieniac <ok> ) wiec postanowilem poszukac na wlasna reke przez filtr paliwa, silnik krokowy i swiece doszedlem do cewki...mam silnik 2.0i w sklepie zakrzyczal 200 wzwyz, wiec ogarnalem allegro i tutaj przychodzi moje pytanie moje cewi wygladaja tak(zdj nr2) tzn maja takie wyjscia na przewody. Na allegro jest cewka do mojego auta ale wyglada tak (zdj nr1) jak widac bolce sa zakryte...i teraz jak to ugrysc bo nie wiem czy beda pasowaly orginalne przewody bo maja kapturki ktore ladnie zakrywaly bolce z org cewek

Wiec zanim zamowie prosze o porade czy beda pasowac czy nie

post-11569-1239908300_thumb.jpg

post-1-1239908300_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie do silnika 1,6 jest cewka bardzo podobna oto zdjecie...i jest mocowana na 2 sruby a nie na 4 tak jak w moim przypadku

Edytka...zeby nie byc goloslownym podale linki do aukcji silnik 2,0 : http://allegro.pl/item587784791_cewka_zapl...laguna_2_0.html

i 1,6 : http://allegro.pl/item609993474_cewka_zapl...egane_nowa.html

i to nie jest moj wymysl czy zdjecie zrobione z innej perspektywy

post-11569-1239977644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest mocowana na 2 sruby

akurat to ty się mylisz bo jest mocowana na 4 śruby, a jja k zdrobisz zdjęcie z tej perspoektywy dla swoich cewek to też napiszesz że mocowana na 2 śrubki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie chce zakładać nowego tematu ,więc podepnę się pod ten wątek.

Jestem posiadaczem Renault Megane 1.6 i własnie padła mi 2 raz ta sama cewka/sagem.Zastanawiam się nad kupnem cewki firmy beru.Jak sądzicie:muszę wymienić wszystkie,żeby były 1 firmy a czy może być 1 para sagem i para beru?Jeśli zdecyduje się na beru to muszę wymienić też kable?Cewka jest ta z bolcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Dzisiaj wymieniłem cewki Sagema 7700875000 na 4szt. BERU ZS052

Na allegro znalazłem dobrą aukcję z Beru za 93zł/szt.

Po wymianie auto odpaliło normalnie, nie wyskoczyły żadne błędy.

Ciekawe jak silnik będzie działać z rana.

 

Z lewej SAGEM z prawej BERU.

cc1a.th.jpg

 

Wymiana.

cc5o.th.jpg

 

 

Po wymianie.

cc3s.th.jpg

 

Numer SAGEMA

cc4l.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Koledzy poradźcie coś. Zrobiłem trochę dobrego dla swego samochodu: wymieniłem świece, przewody WN, przeczyściłem "krokowca", przepustnicę, czujnik położenia wału, wyregulowałem zawory. Jest lepiej, tylko te obroty i "pyrkanie" z rury. Na biegu jałowym obroty opadają co jakiś czas i z rury pyrka. Czy to cewki powodują, psują się? Wymieniać? (Robiłem pomiar rezystancji: 0,8Ω i 9,5kΩ) Za porady dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!