Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brzęczenie po przekręceniu zapłonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej megance po każdym włączeniu słychać kilkusekundowe niejejdnostajne brzęczenie, dochodzące mniej więcej z tyłu za kierownicą). Początkowo myślałem, że to dźwięki z jakichś przekaźników, ale stwierdziłem, że te same dźwięki dochodzą przy przełączaniu na obieg wewnętrzny i z powrotem (słychać to na zapłonie, na unieruchomionym silniku). Czy taki "autotest" silniczka jest normalny, czy świadczy o jego niedomaganiu.

Drugą bolączką jest to, że po zgaszeniu auta, czasami klapka ustawia się w takim położeniu, że każdorazowe zamknięcie drzwi kierowcy powoduje dość głośny stuk spod maski. Po wielu testach doszedłem, że to zapewne stuk klapki od obiegu wewnętrznego. I będzie tak się działo za każdym razem, dopóki nie włączymy ponownie zapłonu i nie przełączymy pokrętła od siły nadmuchu/ obiegu wewnętrznego. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest głośna praca napędu klapy obiegu. Powstał luz ślimacznicy względem koła zębatego sterującego klapą. Łatwa naprawa. Tak sterownik podaje sygnały jeśli normalnie jest w obiegu otwartym. Być może nie ma już gąbki uszczelniającej zamykanie obiegu powietrza i stąd słyszalny odgłos uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem jeszcze testy i mam wątpliwość, czy pomimo 'brzęczenia" przełącza się u mnie obieg wewnętrzny. Mianowicie ściągnąłem klapkę i filtr. p.pyłkowy, włożyłem rękę w miejsce filtra, aby wyczuć siłę i kierunek nadmuchu. Następnie druga osoba przełączała nawiew/ obieg wewnętrzny, jednak ja nie wyczuwałem zmiany kierunku , czy siły nadmuchu. Wydaje mi się, że powinna być różnica po przełączeniu na obieg wewnętrzny, chociaż nie wiem jak w Megane rozwiązano obieg powietrza. Czy przy obiegu wewnętrznym powietrze również kierowane przez filtr p.pyłkowy? Jedynie w takim przypadku miałoby to sens.

I wracając do porady "jabrze", czy łatwo dobrać się do silniczka z klapką? Od której strony?

Ps. Mam wersję z "klimą'.

Edytowane przez akm97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Znalazłem odpowiedni wątek dotyczący klapki nawiewu, gdzie jest to wszystko wyjaśnione. Mam prośbę do Ciebie. Możesz mi wskazać, źródło, skąd wkleiłeś powyższą grafiką z opisem problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!