Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem przy redukcji z 5 biegu. Megane 1.4


sybirrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Niedawno kupiłem Renault Megane Classic 1.4 16V z 2002r. Czasami podczas normalnej jazdy, gdy chcę zredukować z 5 biegu to blokują mi się biegi 3 i 4 (1 i 2 wchodzą normalnie). Nie mogę w ogóle wrzucić tych biegów. Dopiero gdy pchnę drążek od biegów "na luzie" w stronę pasażera (tak jakbym chciał wrzucić znowu 5 bieg) to biegi się odblokowują.

 

Chciałem się zapytać czy to jest normalne? Czy to jest coś nie tak ze skrzynią biegów?

 

Niedawno miałem awarię skrzyni, otóż właśnie przy redukcji z 5 biegu padła mi skrzynia biegów- 5 bieg pozostał i nie szło go zredukować. Oddałem samochód do mechanika i powiedział mi że bieg się zakleszczył i trzeba było go odblokować. Pytałem się go o ten 5 bieg i powiedział że we francuzach to jest normalne i że trzeba się do tego przyzwyczaić.

 

Trochę dziwne mi się to wydaję więc pytam.

 

Jeśli coś jest nie tak ze skrzynią to co to może być? Zaznaczam że nie jestem mechanikiem, ale mój ojciec trochę na tym się zna i jakbyście napisali co może być powodem to przy kolejnej wizycie u niego sprawdzilibyśmy to.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie jest to normalne, przecież biegi muszą wchodzić bezproblemowo.

Zajrzyj pod auto i sprawdź czy drążek wybieraka się o coś nie blokuje (to ta rurka która idzie pod autem od lewarka zmiany biegów do skrzyni.

U mnie było to przestawione i wchodziła tylko 3 i 4, trzeba było ustawić to właśnie tam gdzie ten drążek dochodzi do skrzyni- poluzować śrubę (13 kluczyk) i wtedy ustawiać.

 

A mechanik widać specjalista konkretny, dobrze że nie powiedział że hamulce jak nie działają to tez można jeździć bo to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!