Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Numery części samochodowych.


Grisza011

Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

A może Twój licznik jest nieoryginalny? Masz go od zakupu samochodu? Może ten llicznik jets od benzyniaka a nie od Diesela? U mnie identycznie nie wyświetla się tylko chwilowe spalanie, średnie spalanie i droga jaka można pokonać na paliwie - i sa tu kreski i mój elektronik sprawdzał przewody wszystko jest ok a mimo to nie działa i twierdzi właśnie że mam licznik od benzyny i dlatego nowego szukam.

 

Niestety nie wiem gdzie trzeba się wpiąć z kablami do komputera ,ale powinieneś to znaleźć tutaj: http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=31&highlight=torx.

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. <czerwona>- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisza011, ja licznika nie zmieniałem, kupiłem już auto z tym licznikiem ale wątpię żeby ktoś go zmieniał bo kilometry zgadzały się z kartkami serwisowymi pod maską.

W coupetach phII fabrycznie były białe tarcze więc to też się zgadza.

W pierwszym poście pisałeś że zużycie paliwa licznik pokazywał a dopiero później zgłupiał więc myślę że to nie jest wina licznika bo wszystkie informację które mają być wyświetlone idą z komputera.

Temat, który mi podałeś znam już, od kiedy pamiętam mam błąd: d- oznacza wykrycie usterki na temat przepływu paliwa od ponad 16 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zdobyć w serwisie numer licznika do mojej Renówki ,ale uwaga-jest to numer części nowej którą mogę zamówić na podstawie mojego nr-u VIN i jeszcze jakichś danych z tabliczki znamionowej pojazdu. Natomiast nawet serwis nie ma możliwości sprawdzenia jaki był numer oryginalnego licznika w moim Scenicu wyprodukowanym w 2001. Niestety...

Pozostaje więc szukać na podstawie cech samochodu :1.9 dCi, manual, komputer pokładowy, europejska wersja.

No i dzisiaj dowiedziałem się w sklepie sprzedającym części do Renault (nie w serwisie) , że jeszcze jeden element jest ważny w kompatybilności licznika.

Mianowicie w scenicach były stosowane conajmniej 2 różne przekładnie w skrzyniach biegów- więc najlepiej spisać sobie numer własnej skrzyni biegów i kupując licznik na szrocie sprawdzać czy samochód z którego licznik pochodzi ma te same oznaczenia skrzyni biegów....

Sprawa się komplikuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma skrzynia do licznika i jego wskazań?

 

meganecoupe02,

wyświetlać powinien, ale u mnie coś nie działa i nie doszedłem jeszcze jak to naprawić.

Czy masz może jakieś foto wtyczek od strony licznika i gdzie idą kable odpowiadające za wskazania?

Możesz wymienić wszystkie funkcje jakie wyświetla licznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiu83, mówisz masz <czerwona>

Zdjęcia kabli zrobiłem wcześniej żeby sprawdzić po kolorach gdzie one dochodzą, ale czasu zabrakło i temat odpuściłem (na razie).

Na jednym zdjęciu gdzie widać szarą i czerwoną wtyczkę widać też taką czarną kostkę, nie wiem do czego ona jest, u mnie wisiała w tym miejscu i załapała się na zdjęcie. Do licznika się jej nie podłącza ;)

Wszystkich funkcji dokładnie nie pamiętam (są dokładnie opisane w kolejności w którymś temacie) ale są to między innymi: przebieg całkowity, poziom oleju, prędkość średnia, średnie spalanie, spalanie chwilowe, przebieg dzienny, przebieg jakiś inny (możesz zmierzyć odległość od do), ile zostało kilometrów do przejechania na paliwie które masz w zbiorniku i może coś jeszcze.

Nie wiem jaki wpływ ma skrzynia, może przełożenie albo coś takiego.

Jak będziesz chciał to podeślę Ci fotki w większej rozdzielczości na maila.

post-9001-1222949264_thumb.jpg

post-1-1222949264_thumb.jpg

post-1-1222949265_thumb.jpg

post-1-1222949266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milusio, dzięki <czerwona>

a przypadkiem nie zrobiłeś wtyczek od strony kabli (żeby było widać który kabel w którą dziurkę)? Ta niebieska wtyczka to gdzie, do czego ? jakoś jej nie kojarzę..

muszę porównać ze swoimi w takim razie

 

zegarek czy temperaturę tez Ci wyświetla?

 

Jeżeli możesz foto: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej fotek niestety nie mam, w weekend będę tam zaglądał to mogę pstryknąć przy okazji.

Niebieska kostka z tego co kojarzę to była po prawej stronie od liczników, sprawdzę to jeszcze. Jakiś związek z tematem może mieć bo po coś ją zrobiłem ale dokładnie nie pamiętam po co ;)

Zegarek i temperatura jest wyświetlana w wyświetlaczu od radia, ten po prawej stronie od liczników gdzie pokazuje czy masz zamknięte drzwi i zapięte pasy.

W razie pytań spróbuj mnie złapać na gg (często niewidoczny), to dużo szybciej pójdzie jak będę mógł pomóc <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój problem z licznikiem rozwiązałem kilka miesięcy temu - ale lepiej późno niż wcale podzielić się uwagami:

 

Licznik był dobry. Po podpięciu komputera również były wskazania średniego spalania itd. -okazało się, że są uszkodzące przewody przekazujące informacje o spalaniu paliwa itd. ze sterownika silnika do licznika.

 

Nie powiem Wam które to konkretnie przewody bo nie jestem z branży. Trochę czasu zajęło mi znalezienie fachowca, który sprawdzi te przewody (podobno schematy tych połaczeń sa dosyć zagmatwane ). Większość nie chciała się tego podjąć z racji braku schematów, serwis -to jak wiadomo moga wymienić. W końcu znalazłem elektronika w swoim mieście. Usługa kosztowała 300zł -facet podobno scay dzień w tych przewodach przesiedział- ale od tej pory wszystko działa.

 

Co do wcześniejszych moich wypowiedzi w tym wątku -chyba jednak rodzaj skrzyni biegów ( 2 rodzaje w Scenikach 1.9 dci ) nie maz naczenia przy doborze liocznika - opina fachowca który naprawiał u mnie przewody do licznika.

 

Pozdrawiam i prosze o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!