Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 05r. 1.9dciproblem z gazem


Rekomendowane odpowiedzi

mam meganka z 05r 1.9 dci MAM CZASAMI PROBLEMY Z GAZEM I CZASAMI Z OBROTAMI I POJAWIA SIE WTEDY CHECK INJECTION.AUTO NORMALNIE JEDZIE NAGLE PRZY WYSPRZEGLENIE OBROTY PODSKOCZA WLACZA SIE CZEK INJECTION , ALBO DO 200O OBROTOW NORMALNIE PRZYSPIESZA A POZNIEJ TRACI TROCHE MOCY I WOLNIEJ JEDZIE ALBO PEDAL GAZU NIE REAGUJE , AUTO AUTOMATYCZNIE SOBIE SAMO PRZYSPIESZ NA KAZDYM BIEGU I DOSTOSOWUJE SOBIE MINIMALNA PREDKOSC NA KAZDYM BIEGU TAK JAKBY JECHAL NA JAKIMS TRYBIE AWARYJNYM.. PROSZE O POMOC MOZE KTOS SIE ORIENTUJE CZEMU SIE TAK CZASAMI DZIEJE!!!!!!?????????????

 

Proszę pisząc wyłączyć Caps Lock!!! Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez podłączenia samochodu do komputera w ASO nic tu nie poradzisz. W ciemno przecież nie będziesz wymieniał po kolei wszystkiego. Wygląda że padł wtryskiwacz. To chyba dość typowe w 1.9 dCi. Tak jak EGR zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami gaz nie reaguje tylko komputer automatycznie sobie przyspiesza po jakims czasie wraca do normy albo traci troche mocy

 

To jedź do ASO jest na gwarancji??

Kompa trzeba podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma przejechane 18000 km.czasami jezdzi normalnie caly dzien.jak podlaczalem do komputera byly jakies bledy z pedalem gazu i chyba z przepustnica!!!!!!!

 

[ Dodano: 2007-03-09, 23:16 ]

auto jest sprowadzone i jest po uderzeniu lekkim w tylni rog!!nawet nie wiem czy jest jeszcze na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to ASO jeśli można wiedzieć wykryło błędy i nie poprawiło tego co jest na gwarancji??

 

A nie chodziło o potencjometr pedału gazu?

 

Tylko to Check injection mi się nie podoba... A co do przepustnicy to mi się coś nie podoba. Czy w Dieslu jest przepustnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 km do komputera podlaczyl mi sie kolega ma program.check i serwis moze sie swiecic bo poduszek nie wykasowalem jeszcze kurtyna wystrzelia.ale jak jest wlasnie ten problem z gazem to pokazuje sie wlasnie wtedy na wyswietlaczu check

 

[ Dodano: 2007-03-09, 23:26 ]

nie pamietam moze nie przepustnica ale cos tam za bledy byly!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na pedał gazu. Tam na końcu powinien być jakiś potencjometr. nigdy nie zaglądałem do niego bo nie jestem mechanikiem.

Ściągnij sobie schematy elektryczne z ftpa. Poszukaj na forum pisaliśmy o schematach. I tam będziesz mieć wszystko. Co gdzie i jak lecą wiązki. Zobacz ten potencjometr. Powinien być do niego dostęp od środka. Może spada z niego kabelek może podczas wypadku kierowca przywalił w niego nogą albo bóg wie co się z nim stało...

 

Co do kolegi to napisz coś więcej na temat sposobu podpinania się kompem bo my na forum tego jeszcze nie opracowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Dieslu jest przepustnica??

 

TAk, jest.

 

Co do kolegi to napisz coś więcej na temat sposobu podpinania się kompem bo my na forum tego jeszcze nie opracowaliśmy.

 

I raczej się nie zapowiada. Kilkanaście tysi za interfejs do Clipa to troszkę za dużo jak na prywatną kieszeń. To nie interfejs do Vagu, który można sobie poskładać samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prymitywny VAG nie ma sieci multipleksowej?

NIe w tym problem. Po prostu inny interfejs i tyle. Swoją drogą ciekawe czym podpiął się wspomniany kolega goliata79, że wykrył jakieś usterki czujników związanych z silnikiem. NIektóre skanery gadają z renówkami, ale z reguły ogranicza się to airbagów, ew. ABSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!