Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE2 ------ poważna awaria


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś rok temu nabyłem Renault Megane2, a teraz wyskakują mi błędy takie jak, gdy wjadę w najmniejszą dziurę to spadają mi obroty silnika,

wyskakuje mi błąd poduszki powietrznej pasażera w siedzeniu a ostatnio nawet uszkodzenie układu wtrysku. W serwisie dali mi wydruk, i napisali ze jest to BLOK UCH MEGANE2 a numer katalogowy tego urządzenia to

8200306435 - chodzi mi oto żeby mi ktoś powiedział co to jest i gdzie to można kupić lub naprawić może być używane, bo serwis powiedział ze to urządzenie jest do wymiany i parę innych części, może ktoś już to wymieniał

piszcie na adres [email protected] ---------------- jest to silnik benzynowy 1,6 16v

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do tych głąbów które wzięły kasę za wykrycie co jest źle i niech nie robią pajaców że napisali. Bo Blok UCH wg mnie nic nie oznacza. A nr części bez dialogysa tym bardziej.

Kiedyś też mnie palanty odesłały z takim kwitkiem, i co lepsze pojechałem z tym kwitkiem do elektryka który jest świetnym specem od komputerów. I popatrzył się i nic nie rozumiał. Wypisali 4 błędy z czego 2 to były błędy w komputerze z przeszłości.

Taka polityka tych oszustów z ASO.

 

Prawdopodobnie palanty sprawdziły ten blok uch. Ale wg mnie może być to coś z tymi zaciskami wiązek dochodzących do ECU -komputera.

 

Auto po dzwonie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlody456: na innym forum dostales linka do allegro z linkiem do aukcji z tym sprzetem, to blok sterowania do Megane II, Scenic II.

Uzywajac googli znalazlem na jakiejs francuskiej stronie na forum info, ze komus w Clio sie to zepsulo, po prostu padla wiazka. Jezeli masz problemy takie, ze jak auto drga silnie (na wybojach, uderzysz w kraweznik przy parkowaniu itp) to znaczy, ze jakies gniazdo/wtyczka sie poluzowaly przy tym ustrojstwie albo sie przepalily Watpie zeby to byl problem natury, ze UCH nie dziala, IMO masz problem natury elektrycznej: wiazka, przewody, na styku gniazdo..wtyczka przewody. Sprawdzilbym gdzie to masz w samochodzie i sprawdzil czy dochodzace do tego ustrojstwa przewody nie sa poluzowane, spalone styki itp itd... to nic nie koztuje a soft serwisowy moze tak pokazywac jak nie ma komunikacji z UCH. No bo co, sam nie zejdzie i nie sprawdzi. W ASO tez chca zarobic, po co maja sprawdzac elektoryke i ile b wizeli za nawia wiazke 50.- wola walnac 1500 za wymiane UCH z czesciami, bedzie im prosciej i wiecej zarobia, zeby nie bylo, ze nic nie robia.

Na twoim miejscu przyjzal bym sie wlasnie elektoryce przy samym urzadzeniu.

 

Wyczytalem na necie tez, ze koles mial zwarcie w instalaci elektrycznej (zaroweczka) i padl mu od tego UCH, sprawdz czy nie masz zwarcia na zaroweczce gdzie, czy jakas sie niefortunnie nie przelalila zostaiajac zwarcie a nie rozwarcie w instalacji (ale to malo prawdopodobne), moze cos Ci zwarlo gdzies na swiatlach elektryke (woda itp), ostatnio bylo deszczowo.

Twoja czesc na allegro...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mam prze paczone komputery samochodowe, ten też widziałem ale numery się nie zgadzają. Dzięki za rady sprawdzę to co pan mówił, jeżeli to będzie działać to pozostaje mi albo kupić nowy lub używany albo w serwisie mówili że można wyczyścić komputer a potem wgrać oprogramowanie na nowo ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.

 

 

Jak macie jakieś ciekawe strony z takimi kłopotami jak ja to jeżeli jest to możliwe prosiłbym o linki

 

 

pozdrawiam i dziękuje za rady

 

Taka mała dygresja z mojej strony: Nie mam nic przeciwko dobremu wychowaniu i stosowaniu zwrotów Pan, Pani. Na tym forum jednak zwracamy sie do siebie kolego, koleżanko, lub bezpośrednio używając nicka osoby do której się zwracasz. To wystarczy i też jest w dobrym tonie - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!