Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem autka


szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum i jakoś nie znalazłem odpowiedzi co do mojego problemu.

Mianowicie mam Megankę 1.6 75 km z 1998 roku. Od maja zauważyłem problem z odpalaniem. Problem jest różny, teraz kiedy robi się zimniej problem się nasila, ale zaznaczam, że latem tez się to zdarzało. Przechodzę do meritum sprawy. Mam problem z uruchamianiem silnika. Za pierwszym razem nie udaje mi się tego zrobić zwłaszcza rano. Rozrusznik kręci ale nie odpala auta. Musze wyłączyć kluczyk i jeszcze raz, no i wtedy albo odpali, albo nie i tak próbuje czasem do 3 razy, czasem 6 razy. Kiedyś odpalił mi ledwo na popych. Mam zmienione świece, przewody do świec. Jeden z mechaników powiedział mi kiedyś, że problemem może być pompka paliwa. Proszę was o jakieś propozycję co to może być. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny problem i okazało się że jest to czujnik zapłonu lub położenia wału nie wiem jak to się tam dokładnie nazywa. W serwisie wołają za wymianę z diagnostyką koło 500 zł i wchodzi w to podpięcie do kompa czujnik i wiązka bo powiedzieli że zawsze wymieniają wiązkę z czujnikiem. W moim przypadku to było to i jak na razie nie mam żadnych problemów. Jeżeli zdarzyło Ci się to pierwszy raz to lepiej jechać do serwisu bo jak zrobią i okaże się że to nie to to potem robią za free do puki nie znajdą przyczyny przynajmniej ja tata tak miał kilka lat temu. A jeżeli będziesz pewny na 100% to jedź do jakiegoś mechanika i on na pewno to zrobi dużo taniej. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś :!: Akurat takich tematów jest wiele.

Poczytaj tematy o pompie paliwa, a dowiesz się jak ją sprawdzić a nawet jak wyciągnąć.

Poszukaj też o czujniku położenia wału. O cewkach o czujniku podciśnienia MAP. Cewki sprawne <czerwona> - też są tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Megi przez ostatni miesiąc również miała problem ze startem na zimno. Przegląd gwarancyjny instalacji gazowej wykazał błąd komputera. Panowie wykasowali defet z kompa, ja dolałem praparat do czyszczenia wtrysków. Ostanie 300 km przejechałem na PB i okazało się że kuracja działa lepiej niż Rutinoscorbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

sergiu83, [Cięcie]

 

a czymoglbys dac jakas fotke gdzie ten czyjnik sie znajduje?

 

Przypomnij sobie regulamin forum, odnośnie cytowania, całość nie zaszkodzi. <ok>

Zanim coś wyślesz na forum, to przeczytaj to i popraw. :!:

Na forum piszemy z polską czcionką. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!