Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znaczek DCi


impressa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu sie zastanawiam co oznacza w moim renalut megane 2001 oznaczenie DCi szukałem na rożnych forum VW Renault ale nigdzie nic nie pisza o tym kolorze znaczka jedynie co wyszukałem to tdi dlatego czy mógł by ktos powiedzieć czy to jest wersja ze wzmocnionym silnikiem czy wersja z wyposażeniem? Samochód jest na full wypasie wiec dlatego mi sie ta tez myśl nasunęła z wersja wyposazenia.

tak juz na marginesie kiedyś sie spotkałem 2 razy z bussem od VW również z niebieskim TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na silniki VW bo zazwyczaj różni je zasadnicza sprawa. Twój jest na cichutkim common rail a jego na klekoczących pompo wtryskiwaczach. Konstrukcyjnie się różnią. Wiem że w VW czerwony kolor oznacza zwiększoną moc w stosunku do zwykłego diesla poprzez zastosowanie turbiny czy też inter coolera. Dokładnie sam nie wiem jak to idzie z mocami. Zaś w renaulcie jeszcze nie widziałem niebieskiego "i"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam niebieskie "i" w znaczku dCi i myślę że może to oznaczać moc 102 KM ale czy to jest to to pewności nie mam. Nowsze dCi (120 KM) chyba wszystkie literki mają chromowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dlaczego. Bo masz centralny zamek i dlatego nie ma. w ph2 nie montowali. A jak się centralny skopie to awaryjnie otwierasz z lewej strony(od kierowcy) i możesz otworzyć resztę drzwi. Dokładnie tak samo było w senicu ph2 u mojego wujka. Ale nie odchodźmy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja wizja na temat niebieskiego i jest taka - ktoś miał wizję, i stwierdził, że w związku z wprowadzeniem systemu common rail coś zmienimy w oznaczeniu "i" trzaśniemu i na niebiesko. Potem go zwolnili i władzę przejęli zwolennicy srebrnego znaczka <ok>

Chyba wszystkie 1,9 dci 102 KM mają niebieskie "i"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytając ten temat dostałem małego mętliku, ponieważ nie sądze żeby ktoż coś zrobił o tak z kolorkami "i" w oznaczeniu dCi. Myśle że jednak coś to znaczy, może w serwusie coś pomogą chyba że ktoś coś wie, co <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!