Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba ściągnięcia wycieraczki.


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie nic. Nie wiem jednak, czy pracuje on poprawnie. Razem z silniczkiem jest wpakowane jego sterowanie. U mnie ono nawaliło (jak wszystkim wiadomo). Wymieniłem już w tym układziku parę newralgicznych elementów ale ciągle pracuje on tak samo. Po podaniu napięcia zawsze kręci się chcąc otworzyć klapkę. Nie "pamięta" że już to zrobił. Problem w tym, że nie wiem, czy ten układ przyczepiony do silniczka ma odliczać czasy pracy w jedną i drugą stronę silniczka (wszystko na to wskazuje) czy jego pracą steruje jakiś inny układ.

W poniedziałek będę miał dostęp do meganki z identycznym mechanizmem, więc przynajmniej obadam sprawę i będę wiedział czego konkretnie (i gdzie) mam szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lewy mozesz mi powiedziec jakie obiawy miala Twoja klapka ze sie do niej dobierasz?? U siebie tez mam z nia problem silniczek lub cos innego ciagle mi buczy wystarczy wsadzic i przekrecic kluczyk. Do tego jak wybieram obieg zamkniety to co chwile mi puka i stuka. Teraz na zime obieg zamkniety bylby bardzo przydatny i dzisiaj chyba ide walczyc z klapka. Do tego w mojej megane nie da sie sluchac na postoju cicho radia bo to buczenie wszytko zaglusza i do szalu doprowadza;(;(;(;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie jak opisałeś, z tym że u mnie silniczek kręci się tylko przez chwilę i potem cisza. Obiegu wew. nie można włączyć. Klapka stuka zawsze po przekręceniu kluczyka lub przekręceniu na obieg wew.

1. Stukanie spowodowane jest wyłamanym ząbkiem. Brak zazębienia

2. Wyłamanie ząbka spowodowane jest usterką elektroniczną sterownika tego silniczka (gdziekolwiek się on znajduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos wymyslisz jak to poprawic to daj znac:) ja zobacze co moj kumpel powie. Tak sie sklada ze moj tata jest chrzesnym jednego z lepszych elektrykow samochodowych w miescie:) Mam nadzieje ze go szybko oswieci. Tak na marginesie dodam ze jak swoje autko podlanczalem pod komputer to nie wykrywalo zadnego bledu z tym zwiazanego. Chyba jedynym wyjsciem na poczatek bedzie rozlaczenie tego silniczka.. pozniej sie okaze czy da sie to poprawic.. moze na allegro z jakiejs rozbitej kupic caly mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!