Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII zalewanie schowka w podłodze


Rekomendowane odpowiedzi

Autko mam prawie suche, jednak pozostaje dziwny zapach. Nie jest to smród stęchlizny, jednak zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Miał ktoś podobnie? Jak sobie z tym poradzić? Może przy ciągłym wietrzeniu to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem wszystkie wasze posty i lekko się zmartwiłem. Nie zwróciłem wcześniej uwagi na to czy podłoga/schowek jest wilgotna czy wręcz mokra. Zapachu żadnego nie czuję, ale... Czy wszystkie opisane wyżej problemy dotyczą Ph I ? Czy uzytkownicy Ph II też się z tym borykają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

U mnie to jest istna powódź <piwko> spod schowka pasażera z okolicy środkowej woda cieknie mi ciurkiem :/ po każdej jeździe wylewam pół szklany wody z wycieraczki.

Rozumiem że to wina zapchanych kanałów spustowych ale aż tak ??

Może mi ktoś powiedzieć ile udrożnienie tego może kosztować w ASO ??

Chyba że ktoś podrzuci foty gdzie są te kanały to sam zrobię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - miałem dokładnie to samo. W ASO zapłaciłem 120 zł. Ale nie żałuję. Z tego co zaobserwowałem, żeby to skutecznie udrożnić potrzebny jest kanał albo podnośnik.

Poza tym z wycieraczki to jest mało - odkryj wykładzinę, to zobaczysz ile tego jest w gąbce. Ja suszyłem swoje autko 1,5 tygodnia i nie wiem ile ręczników papierowych zużyłem - ale bardzo dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomez.pl, Nie wiem czy znajdziesz foty, ale wystarczy zajrzeć pod plastikową osłonę na podszybiu tam po obu stronach są kanały odprowadzające wodę trzeba je udrożnić .Też miałem je zapchane bród stare liście ,odchyliłem ten plastik przepchałem zwykłym drutem przepłukałem wodą i jest ok już prawie dwa lata.Ilość wody nie powinna dziwić ponieważ wlewa się kanałem wlotu powietrza przez filtr kabinowy ,co do osuszenia auta to są różne sposoby ja to robiłem elektryczną opalarką (ostrożnie)ale skutecznie dywaniki gąbki wszystko schło od ręki <piwko> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie podpowiedzieć jak zdjąć to podszybie?

Chodzi mi o te śmieszne śrubki, kręcą się w kołku i specjalnie nie widać żeby coś się luzowało, a nie chciałbym tego wyrwać.

I jeszcze jedno.

Czy bez zdejmowania wycieraczek będę miał dostęp do wszystkich kanałów spustowych?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te śmieszne śrubki, kręcą się w kołku i specjalnie nie widać żeby coś się luzowało, a nie chciałbym tego wyrwać
Musisz delikatnie obrócić tą "śmieszną śrubkę" w lewo i jak poczujesz luz podważyć jej łepek śrubowkrętem.Z doświadczenia wiem,że nie uda Ci się wszystkich wyciągnąć w całości :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli przydałoby się coś na kształt łapek od ściągacza żeby to jakoś równo wyciągnąć.

Na razie bez zdejmowania podszybia wyciągnąłem całą rurę od strony pasażera zgodnie z opisem @martin14332: http://megane.com.pl/megane-ii-powodz-od-s...c-vt2177,60.htm.

Była zaćkana na sztywno na całej długości, przynajmniej połowa ciężaru, to szlam :shock:

Teraz zabieram się za ten plastik i kanał od stronę kierowcy.

Zauważyłem że filtr przeciwpyłowy jest wilgotny od dołu, tylko nie wiem czy to kwestia wody z dolotu, czy z parownika.

Rozumiem że ten dolot do klimy też znajduje się w podszybiu?

Czy syf tez się tam zbiera i czy bez zdejmowania wycieraczek daje się tam dostać (najlepiej bez odkręcania tych dwóch śrub podszybia od strony pasażera, bo tam już jest czysto)?

 

EDIT:

Nie udało mi się wyciągnąć tych śrubek/kołków, musiałbym połamać. Jeden wyszedł z 5mm, ale na tym koniec. Chyba daruje sobie to podszybie, jeden drożny odpływ musi wystarczyć.

Jutro jeszcze na kanał i zabawa z odpływem klimy.

Dzięki za pomoc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie sprawa jest prosta, aby pozbyć się wody należy wykonać dwie czynności, która opisuję poniżej. Jest to praca dość denerwująca ale dająca ileż to satysfakcji. Postępując po moich radach unikniesz niepotrzebnego wk... się, wielu gorących i ciepłych słów posłanych w każdą stronę świata. Sprawdzone organoleptycznie, inaczej nie pisałbym głupot.

1. SPOSÓB OSZCZĘDZAJĄCY GIMNASTYKI RĄK I WYMAGAJĄCY ODKRĘCENIA DWÓCH ŚRUB!!

Zdjąć wycieraczki, ściągnąć uszczelkę i wyciągnąć po dwóch stronach podszybia po dwie zapinki - razem cztery (nie wahajmy się ich wyrwać, połamać, itp. naprawdę nic się nie stanie a w serwisie zapłacimy za nie 8 zł, PODSZYBIE BEZ NICH NIE ODLECI PRZEZ JEDEN DZIEŃ). Wyciągamy całe podszybie bez problemów i czyścimy dwa otwory spustowe po stronie kierowcy pod silniczkiem wycieraczek i po drugiej stronie od pasażera. Gadanie gadanie a samo się nie zrobi. Do tego drut to marny sposób, musicie podnieść jedną stronę auta, zdjąć koło i tylną część nadkola a przed waszym nosem ukarze się rurka, którą rozkłada się na dwie części, rozkładacie, czyścicie. Na pewno natraficie na masę syfu, igieł po ostatnim szybkim numerku w lesie i masę innych słodkości zapychających dostęp do wasze słodkiej wąskiej dziurki. Druga strona tak samo.

Składamy w odwrotnej kolejności.

2. SZYBKI NUMEREK Z WANNĄ, CZYLI JAK POKONAĆ WODĘ WYSTĘPUJĄCĄ Z WANNY

W kabinie pod nogami ściągamy dwie strony zaślepek, a następnie od strony kierowcy jak na załączonych wyżyje fotkach odkręcamy dwa wkręty od spodu wanienki, po czym zwalniamy zatrzaska i ciągniemy do siebie aby wyciągnąć. Możliwe że będzie potrzebna pomoc kogoś z drugiej strony w celu drobnej pomocy. W celu ułatwienia sobie życia wcześniej możemy ściągnąć pedał gazu - ciągniemy w stronę fotela i zdejmujemy w bok z "drutu". kolejna czynność to wyciągnięcie a raczej wyszarpanie rurki z dziurki - rurka z kołnierzem widoczna w tunelu w samym jego centralnym punkcie. Czyścimy ją, dmuchamy, chuchamy, liżemy co tam chcecie po czym zakładamy już wcześniej smarując obficie kołnierz- czytaj górę spustu smarem. I w ten sam sposób co wcześniej, a raczej w odwrotnej kolejności składamy wanienkę, skręcamy, a następnie sprawdzamy jak wyszło i czy dziobek spustu wody jest w kołnierzu. Cieszymy się brakiem syfu w samochodzie a przede wszystkim powodzianki z czystego ujścia klimatyzacji. A to wszystko bez zbędnego wjeżdżania na kanał, buszowania w osłonie tłumika itp.

Ten opasły w treść i doświadczenie bryk powinien znacząco pomóc wam w naprawie autka. Osobom, którym się przyda zapraszam do wysyłania browarku ... wiele zdrowia to kosztowało <ok>

Aha, osobom niecierpliwym, nie umiejącym czytać i myśleć mogę wykonać usługę wraz z suszenie za odpowiednią gratyfikacją 8-) Zima idzie, a dywaniki zgniją:mrgreen:

Pozdrawiam i owocnej pracy :oops:

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób ciekawy, jednak fakt faktem wymagający trochę zachodu. Ja coś czuję, że jak będę miał problem to dam Ci gratyfikację.. ;p

Swoją droga zapraszam na spota ( powstał wątek o nim ) w dn.18.09. we Wrocławiu ( a wlaściwie tuż pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!