Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII zalewanie schowka w podłodze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

dziury w osłonie termicznej po bokach rury wydechowej nie są bezpośrednimi kanałami odpływu skroplin, to tylko otworki. Wylot skroplin w postaci jakby gumowego mieszka z wylotem z boku znajduje się na środku tunelu ok. 10 cm w stronę tyłu auta od tych otworków.Najlepszym sposobem na udrożnienie jest odkręcenie osłony termicznej tylko w przedniej części, -z całą zbyt dużo pracy -to wystarczy by ją lekko odciągnąć od nadwozia. Jest wtedy miejsce by spod strony kierowcy dostrzec wylot i sięgnąć ręką by go udrożnić. Uwaga, ten gumowy element wyposażony jest w taką jakby klapkę na samym wylocie. Ja z pomocą syna przepłukałem obudowę skraplacza, -wężem ogrodowym delikatnie wlewano wodę przez otwór filtra kabinowego, a od spodu delikatnie ugniatałem ten gumowy wylot - brudu i kawałków zbutwiałych liści wypłynęło naprawdę sporo.

Aby na przyszłość ustrzec się przed ponownym przytkaniem wypływu skroplin, trzeba dokładnie odkurzać komorę podczas wymiany filtra kabinowego. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje bardziej radykalne posunięcie, ucięcie tego dziubka w tunelu. Zrobiłem to rok temu i mam święty spokój, sucho jak na saharze. Jak dla mnie ten dziubek jest wadliwie skonstruowany, więc przeczyszczenie go spowoduje powrót problemu po roku, może dwóch...tym szybciej, jeżeli parkujesz pod drzewami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Specjalistą w zakresie przecieków do MEGGI II był CIPMAN z forum rumuńskiego : http//www.reno.ro/. Bardo fajnie opisano przecieki wcześniej na forum angielskim http://www.meganeownersclub.co.uk/.

Przecieki z zewnątrz generalnie sklasyfikowano jako :

-udział zatkanych otworów spustowych z przestrzeni podszybia od strony silnika (przelew przez otwór wlotu powietrza zwłaszcza po lub podczas deszczu i to w trakcie jazdy !!),

-napływ wody z zewnatrz przez otwory stabilizujące osłony progów (zdjęcie lewej strony ale z prawej to samo - autor Cipman)

-pozostałość cieczy z układu klimatyzacji w wyniku wykraplania (brak drożności najniższego punktu zespołu klimy)

-napływ z zewnatrz przez narożnik drzwi obok lusterka

-otwarte (lub nieszczelne) okna boczne

-intensywne mycie auta wężem :) .

u mnie po deszczach zdarza się trochę wody w schowku w drzwiach kierowcy, tylko tam. Co za to odpowiada?

Generalnie nie chciałem tego ruszać bo to tylko czasami, tylko trochę ale jednak ostatnio zdarza przy takiej zmiennej pogodzie, że szyby od środka zamarzną.

Rozumiem, że to sprawka tego trójkąta w narożniku drzwi, co tam trzeba z tym zdziałać? (to tam te jakieś fartuchy serwisy mocowały?). Nie znalazłem info w innych wątkach. Czy też demontować tapicerkę drzwi i jakaś folia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają zalewany schowek w podłodze od strony kierowcy, trzeba na początek oczyścić rurki odprowadzające wode z podszybia. Tam jest pełno szlamu. Pod silniczkiem wycieraczek jest drugi otwór tam jest najwiecej syfu.

post-12100-0-34366200-1361021487_thumb.jpg

post-12100-0-66253200-1361021501_thumb.jpg

post-12100-0-52162300-1361021513_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy, ale Ja nigdy nie miałem z tym problemów, chociaż na wiosnę profilaktycznie podjadę do mojego mechanika to mi wyczyści te wszystkie odpływy. Dzięki za opis z fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam problem dotyczący wody w schowku w podłodze od strony pasażera. Wybralam wode, której bylo bardzo duzo ale schowek bardzo tym nasiaknął i ciągle jest mokry. Susze to i nic nie daje. Jak sobie z tym radziliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralam wode, której bylo bardzo duzo ale schowek bardzo tym nasiaknął i ciągle jest mokry. Susze to i nic nie daje. Jak sobie z tym radziliście??

Trzeba jednak trochę pracy w to włożyć. Zdemontować fotele przednie, zdjąć plastiki boczne i wyciągnąć całą wykładzinę. Zdziwisz się ile z gąbki można wody wycisnąć. Jest jeszcze inna opcja, bardziej brutalna, z wycięciem gąbki po tej stronie gdzie jest zalana wodą i jej suszeniem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi raz przerabiałem suszenie auta i wybrałem ocję drastyczną. Odkręciłem po kolejno fotele, demontowałem plastiki boczne podnosiłem wykładzinę , wycinałem z boku gąbki i suszyłem je na słońcu. Dla bezpieczeństwa przy odpinaniu wiązek elektrycznych z foteli odłączałem akumulator aby nie strzeliły boczne poduszki. Zalane miałem obie strony auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem nowym użytkownikiem Megane II phII kombi, po przeczytaniu tego tematu poleciałem szybko do autka sprawdzić co i jak, jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem pod podszybie :P mogłem tam rybki hodować, szybkie udrożnienie obu stron czyszczenie i jest ok, później zająłem się klimą. Wanienka od skroplin czysta znalazłem jakąś gumę która zatkała wylot wody na zewnątrz nie wiem co to było?. Poskładałem ,dywaniki były lekko wilgotne gąbki suszyłem ręcznikami papierowymi wymieniając je co chwile i suszarką, na szczęście schowek w podłodze suchy. Ale zauważyłem że czasem przy włączonej klimie skrapla się ten peszel który wchodzi nad skraplaczem, co to jest i czy da się to wyciągnąć? Chcę wysuszyć jak najszybciej autko przed zimą :P , czytałem pokrewne tematy ale możliwe ze coś przeoczyłem. Proszę o jakieś informacje co jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobnie, jak Makuli, latem przerabiałem wersję drastyczną, tyle że udało mi się bez odpinania kabli. Guma, która zatyka wylot na zewnątrz, to fabryczna "klapka" pozwalająca wodzie wypłynąć, a blokująca śmieci przed dostępem do środka. Minus tego jest taki, że brud z wilgocią tworzą klej, który lubi zalepić odpływ. Jeżeli schowek miałeś mokry, a dywaniki i gąbki suszyłeś tylko tak, jak opisujesz, bez demontażu, to, obawiam się, że czeka Cię powtórka z rozrywki. Tym razem sugeruję wersję drastyczną. Jaki peszel masz na myśli? Nie kojarzę. Mam taką samą Meganke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, tydzien temu dokonalem zakupu Megane Mk2 w silniku 1.4 16v, po przyjechaniu do domu i odkryciu schowkow w podlodze natknalem sie na stojaca wode, pozniej sprawdzilem pod matami na nogi z tylu i tez jest troche mokro, odrazu przetrzepalem internet i odkrylem pare tematow aby przeczyscic odplywy wody na podszybiu, ku mojemu zdziwieniu po sciagnieciu plastkiow, ktos juz wczesniej mnie wyprzedzil i zdemontowal odplywy, przez co nie ma sie jak zatykac a po wylaniu miski wody na przednia szybe cala woda leje sie po komorze silnika :/ - przydalo by sie zamowic nowe odplywy i zamontowac?

Wyczytalem tez ze klimatyzacja moze puszczac wode, przy kupnie zauwazylem ze klimatyzacja nie dziala - z poczatku pomyslalem ze poprostu jest juz pusta i trzeba naladowac ale przy blizszym przyjrzeniu sie tak jak by nawet sie nie zalaczala bo normalnie po wlaczeniu powinny podniesc sie chociaz lekko obroty a tutaj zero reakcji.

Do tego ze strony pasazera i kierowcy tez wylalem po misce wody - na wode w kieszeniach sie nie natknalem ale za to widze jak scieka pomiedzy drzwiami - co swiadczy o uszkodzonych uszczelkach jak sie nie myle - najwiecej wody przecieka w szczelinach lusterek- co moge z tym zrobic?

Jak by jeszcze tego malo to pare razy mi zgasl na jalowym biegu, trzeba przeczyscic przepustnice czy silnik krokowy? - jesli tak to gdzie co sie znajduje.

Autem zaczne jezdzic dopiero za 3-4ry tygodnie wiec mam czas na zrobienie wszystkiego, z gory dziekuje za pomoc.

 

Dla upewnienia zalaczam zdjecia jak sie nie myle miejsca gdzie powinny byc uszczelki odplywowe.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

post-73265-0-20751700-1407230128_thumb.jpg

post-73265-0-19329900-1407230201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w megance ale moim zdaniem pokazane otwory to nie odpływy z podszybia. Te się powinny znajdować bardziej na zewnątrz karoserii i za mocowaniem kolumn mcpersona.

pod nimi powinny być wężyki poprowadzone w dół, tak, by woda ściekała z tyłu nadkola i przed przegrodą. (przed przednimi słupkami) Raczej nie ma prawa nic do komory silnika wlatywać z tych odpływów.

Demontując te zaślepki ktoś po prostu poszedł na łatwiznę. (no chyba, że meganka faktycznie ma to tak przewidziane w co wątpię ale to już powinni posiadacze meganek skorygować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!