Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII zalewanie schowka w podłodze


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z pamięci ale wg mnie na pierwszym zdjęciu jest odpływ po stronie kierowcy. Brakuje zagiętej gumowej rury idącej w dół długość może 1m lub mniej. Drugiego zdjęcia nie kojarzę ale po drugiej stronie jest podobnie. Mogę później wrzucić fotkę jak to u mnie wygląda jeśli chcesz.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w jednym i drugim otworze tak jak by brakuje uszczelek lub wlasnie odplywow, stalem jak idiota i przygladalem sie przez dobrych 20min gdzie jeszcze moga byc jakies otwory zwalniajace wode ale nic takiego nie znalazlem...

Pierwsze i drugie zdjecie znajduja sie na tej samej wysokosci, jedno ze strony kierowcy, drugie od strony pasarzera.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego zdjęcia nie kojarzę ale po drugiej stronie jest podobnie.

Tu może to inaczej wyglądać, bo wczytując się w profil pytającego pisze z UK, więc może to być auto na "drugą stronę drogi" przygotowane (angol) Wobec czego strona kierowcy i pasażera sa pozamieniane miejscami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sposobów jest juz opisanych, to raczej częsty problem w tych autach. Jedni stosują dodatkowe fartuchy foliowe do drzwi, ostatnio nawet poleciłem komuś wymianę zewnętrznych uszczelek pod szybą ale w tym przypadku ponoć szyba nie była oryginalna. A że woda z założenia ma w mniejszym albo większym stopniu do drzwi lecieć i wyciekać odpływami z dołu, to na 100% tego zapewne uszczelnić nie sposób. Jedynie dodatkowo zabezpieczyć, by się do środka po tapicerce nie wlewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jest mozliwosc ze wlasnie jakos przez te drzwi bedzie sie woda dostawala do srodka z czego moze wynikac mokra podloga?

I masz pojecie moze czy w megance 2004 16v 1.4 jest silniczek krokowy czy poprostu przepustnica?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, leci gdzieś po głośniku do kieszeni, a potem już tylko na wykładziny i zbiera się w najniższym miejscu.

Zdemontuj te wykładziny, gąbki i dobrze wysusz. Tak przynajmniej zalecają ci, którzy to suszyli.

W tym silniku jest krokowiec z tego co na forum wyczytałem. Nie mam benzyniaka i nie znam się na tych silnikach aż tak dokładnie.

Poświęć trochę wolnego czasu na przeglądniecie tematów na forum, tam już wiele jest wyjaśnione, zarówno w temacie zalewania schowków w podłodze jak i "falujących" obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem sie pod wykladzine schowkow w podlodze, cala mata wygluszajaca i schowek sa zalane, z jednej jak i z drugiej strony wiec za niedlugo to wysusze elegancko, co do obrotow to nie faluja ale po odpaleniu silnika wskakuja na 1000 i po chwili zaczynaja spadac ruchem jak zegarowa wskazowka (w sensie ze przerywanym ruchem a nie plynnym) i zatrzumuje sie na 750-800, czyli prawidlowo, jesli zgasze silnik, zapale i zgasze, po czym to powtorze to juz wystepuje mozliwosc ze obroty spadna do momentu az silnik automatycznie sie zgasi - z tad wpadlem na pomysl przeczyszczenia ukladu.

 

Na odplywy w drzwiach jeszcze nie spojrzalem, ale mam pytanie czy trzeba demontowac oslony drzwi zeby to zrobic?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty nie muszą falować ale robota z krokowcem jest taka sama jak przy falowaniu, dlatego podsunąłem to zagadnienie, by szybciej znaleźć tematy.

odpływy w drzwiach powinieneś zobaczyć także od ich dołu, po otwarciu drzwi. Lepiej jednak zwrócić na nie uwagę jak zdejmiesz tapicerkę, kiedy będziesz szukał tego przecieku, albo mu zapobiegał.

A i jeszcze jedno, przewiń ta stronę w górę i popatrz jakie się tam pojawiły wpisy w Twoich postach.

Regulamin przewiduje taką sytuację z brakiem polskiej klawiatury i podpowiada jak od tego wymogu odstąpić.

.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by jeszcze tego malo to pare razy mi zgasl na jalowym biegu, trzeba przeczyscic przepustnice czy silnik krokowy? - jesli tak to gdzie co sie znajduje.

Nie wiem jaką masz przepustnicę, ale na pewno zacząłbym od jej wyczyszczenia.

Przepustnica może być maulana (na linkę) lub elektroniczna. Tą pierwszą praktycznie rozbierzesz na części pierwsze, z drugą, poza wytarciem, nie zrobisz nic.

Co do wody w kieszeniach drzwi i schowkach w podłodze jest mnóstwo tematów wystarczy poczytać nie ma sensu przepisywanie.

Połączyłem z istniejącym wątkiem

 

PS

Zalecam Koledze zapoznanie się z regulaminem Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w megance ale moim zdaniem pokazane otwory to nie odpływy z podszybia.

Niestety Gojgien to są otwory odpływowe z podszybia meganki II. Brakuje gumowych węży, które odprowadzają wodę pod samochód. A auto widać po zdjęciach że jeździ w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cytujesz, to nie wyrywaj zdań z kontekstu... poniżej tego co zacytowałeś napisałem:

(no chyba, że meganka faktycznie ma to tak przewidziane w co wątpię ale to już powinni posiadacze meganek skorygować)

Byłem w czasie pisania całkowicie świadom tego że mogę się mylić ale przynajmniej odpowiedziałem na problem, czego wiedzący jak to wygląda właściciele meganek przez prawie godzinę nie uczynili...

O brakujących wężykach też wspomniałem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloge wysuszylem wczoraj, drzwi poki co nie rozbieralem, od strony pasazera byl mokry tylko schowek w podlodze, a od kierowcy nawet powyzej schowka co moze swiadczyc o wycieku wody z klimatyzacji? - ktora aktualnie nie dziala tak jak by byla odlaczona - moze poprzedni wlasciciel sie zoorientowal i ja odlaczyl - poki co zobaczymy czy bedzie zalewac dalej.

 

Dzieki wam za pomoc oraz podpowiedzi,

do Administracji - przeczytalem regulamin i mieszkam w UK z czego nie uzywam poslkich znakow bo nie mam polskiej klawiatury.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

To proponuję przeczytać jeszcze raz regulamin i do niego się zastosować. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!