Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach - Megane II


norek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym roku kupiłem Megankę II z całkiem fajnymi alufelgami a w nich czujniki ciśnienia, które zresztą działają. Do samochodu dostałem opny zimowe ze stalowymi felgami jednak już bez czujników ciśnienia. W najbliższym czasie jak wiekszość z Was będę musiał zrobić podmianę. W związku z tym mam pytanie czy jest jakaś szansa na wyłączenie tych czujników, żeby cały czas na wyświetlaczu nie mieć informacji o braku ciśnienia. W takim przypadku nie można przełączyć wyświetlacza do opcji wyświetlania aktualnego przebiegu, co jest trochę denerwujące. Mam nadzieję, że jest jakaś możliwość wyłączenia tego bez konieczności udawania się do serwisu, gdzie życzą sobie za to około 100PLN co w tym wypadku jest całkowicie nieopłacalne :-( Taniej wychodzi przerzucić opony zimowe na alufelgi.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może (jeśli masz zamiar pojeździć dłużej tą Meganką) taniej wyjdzie kupić cztery czujniki i wmontować je w stalowe felgi ?

Poza tym może jest mozliwość "przełożenia" czujników z alusków na stalowe felgi za każdym razem jak zmieniasz opony <ok>

Zawsze też pozostaje możliwość zdeaktywowania pomiaru ciśnienia na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odzew na ten temat.

Niestety raczej nie można przełożyć ich do felg stalowych bo podobno do stalowych są inne. Tak mi powiedziano w serwisie. Kupno nowych jest dość kosztowne bo sztuka kosztuje 170 PLN. Więc pozostanie chyba dezaktywować je na stałe :-( .

Czy kolega Waldek708 mógłby mi przybliżyć co to jest Clip.

Dzięki Pozdrawiam Norek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mi przy wymianie kół z letnich na zimowe w ASO nie biorą za wykasowanie czujników żadnej oplaty,jeśli Ci bardzo zależy to mam do sprzedania 4 czujniki z felgami orginalne Renault z oponami letnimi,felgi nie zniszczone,czujniki sprawne,jeździłem na nich 3 lata od nowości teraz leżą w piwnicy ponieważ kupiłem 4 alusy też orginalne z czujnikami,jeśli jesteś zainteresowany to daj znać,CENA ZA 4 SZTUKI 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

pozwolicie że odświeżę temat kupiłem niedawno Scenica II na stalowych kołach 15" z czujnikami przymierzam się do kupna felg alu i tu pojawia się moja obawa na allegro można kupić felgi oryginalne z czujnikami jaka jest szansa że samochód sam wykryje nowe czujniki w grę wchodzi tez kupno samych czujników do felg i ten sam problem co z czujnikami sam sie pokaże czy wizyta w ASO nieunikniona :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem jak jest dokładnie w reniach ale mogę powiedzieć jak jest w cytrynach (podobno są takie same). Czujników nie da się odkręcić jeżeli już przejechały zimę na felgach (100% się urwą). Przy zmianie opon także trzeba uważać na czujniki, żeby nie zahaczyć maszyną lub oponą o czujnik bo pęknie. Zdarzyło mi się kiedyś że urwałem czujnik klientowi w C5 podczas odkręcania nakrętki wentyla aby napompować koło (230 zł poszło na spacer). Wyżej ktoś napisał że można skompletować drugi zestaw czujników, otóż nie jest to takie łatwe ponieważ trzeba by było przy każdej zmianie kół na nowo przyuczać czujniki.

Najlepiej jest zmieniać koła w ASO, wtedy mamy dezaktywacje i aktywacje wliczone w cenę wymiany kół (tak jest u mnie w serwisie cytryny) lub jeśli ci to nie będzie przeszkadzało zdezaktywować całkiem na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej proszę o odpowiedzi na następujące pytania:

1. czy można zaprogramować drugi komplet czujników żeby nie trzeba było jeździć do aso po każdej wymianie :)

2. co sie stanie jak założe felgi bez czujników (jakie będą wskazania wyświetlacza) :)

3. gdzieś czytałem że po zmianie felg na bez czujnikowe i odpięciu akumulatora koła na wyświetlaczu po prostu znikają czy to prawda i czy po założeniu kół z czujnikami i tym samym zabiegu czujniki znów będą wykryte :)

 

w sumie bardziej zależy mi na wskazaniach ciśnienia zimą niz latem a czujniki mam na stalówkach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!