Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przebieg silnika DCI


tomekt

Rekomendowane odpowiedzi

dodam ze oba auta były serwisowane w ASO przez cały czas i właściwie nie bylo jakichs wiekszych oznak złużycia tych silników aż do momentu jak laguna pewnego dnia przestała pracować na 1 z 4 cylindrów okazało sie ze z elektroniką i osprzetem wszystko ok wiec po rozebraniu silnika stwierdzono ze do wymiany kwalifikują sie :

tłoki ( jeden prawdopodobnie sie wypalił a pozostałe tez nie byly w idealnym stanie) przy okazji pierścienie ,panewki, pompa wody, regeneracja głowicy i do tego wszystkie uszczelki itd.

w megane dokładnie nie wiem co bylo wymienione ale na dniach zdobęde te informacje z serwisu bo sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy flotę Renault z silnikami 1,5 dci. Przy rocznych przebiegach rzędu 65 - 90 tyś. km. remont musiałby być wykonany w trakcie gwarancji samochodu (chyba że jest limit km.) Wydaje mi się że jest to kwestia serwisowania i stylu jazdy. Co do turbin to się zgodzę (szczególne w 1,9 dci są wybitnie nietrwałe) ale silniki są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, turbiny i silniki sa dożynane przez styl jazdy użytkowników ,zwłaszcza samochodów służbowych.Przy właściwej eksploatacji turbo MUSI wytrzymać przynajmniej 250tkm.Niestety niska kultura techniczna i brak wyobraźni skutkują powyższymi postami.Uturbiony silnik właściwie eksploatowany ma bardzo duże przebiegi międzynaprawcze.Temat był często poruszany na forum ale napisze krótko.

Nie obciążać niedogrzanego silnika.Nagrzewać jazdą a nie pyrkotaniem na jałowym.Nie przekręcać .Nie mulić (czyli właściwy bieg).Używać właściwego oleju i dbać o dobry stan układu chłodzenia.Nie wyłączać silnika po ostrej jeździe.To jest zabójstwo dla turbiny.I to by było na tyle.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!