Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie równa praca po uruchomieniu dci


tomekt

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Po odpaleniu 1.5DCi silnik zachowuje sie tak jakby nie pracowal na wszystkich cylindrach. z rury wydechowej wydobywa sie dym, wskazówka od obrotomierza nie skacze. żadna kontrolka sie nie zaswieca, komuter nie pokzauje komunikatów. Dzieje sie tak tylko na zimnym silniku .Po dodaniu gazu wszystko sie normuje. Podczas jazdy auto zachowuje sie normalnie

 

Dodam ze wszystkie swiece zarowe dzisaj wymienilem lecz to nie pomogło.

 

Co moze być przyczyną???

 

Jak sprawdzic czy dochodzi napięcie to świec??

 

zauważylem ze np po odlączniu 1 ze swiec i uruchomieniu silnika kontrolka od swiec normalnie gasnie i komp[uter tez nic nie wyswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wtrysk, skoro delikatne dodanie gazu załatwia sprawe. Sprawdz EGR może się blokować to tłumaczyło by dymienie na czarno o ile takie masz. Jeśli dymi w obecnych warunkach atmosferycznych przezroczystym dymkie to norma różnica temperatur. Jeśli okaze się ze to nie egr to podjrzewam jakąś elektronike może coś nie łączy? komunikaty błędów oprócz tych klasycznych które pokzaują się na wyślwietlaczy są zapisywane w pamięcie kompa więc powinno się wszystko wtedy wyjaśnić. Z drugiej strony z tego co czytałem na tym formum jak zaczęły się objawy padania wtrysków do zawsze pojawiał się komunikat wtrysk do kontroli itp. skoro nie ma to nie się też co na zapas martwic. Napisz co wynikło z podłączenia do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

ok jak tylko dojde co jest tego przyczyną to napisze.

Codziennie działam w tym temacie. Dzisiaj sprawdzilem czy dochodzi prąd do swiec okazuje sie że wszystko jest ok .

Jako że to nie pierwsze wykroczenie, przydzielam <ok>

Proszę wreszcie zapoznać się z regulaminem forum i go przestrzegać :!: - Przypominam także o pisaniu z polską czcionką, co jak widzę czasami wychodzi, więc klawisz Alt działa. Prezes

 

[ Dodano: 2008-12-08, 12:04 ]

do dnia dzisiejszego niestety nie uporałem sie z moim problemem lecz zauważyłem jeszcze jeden dość dziwny objaw który może mieć związek.

Po wrzuceniu wstecznego(nawet kiedy silnik jest ciepły) auto zaczyna sie zachowywać podobnie jak z rana tuż po uruchomieniu czyli silnik tak jakby troszke kuleje wyłączam bieg wsteczny wszystko sie normuje co moze byc przyczyną ??

czy to jakies zwarcie w czujniku świateł cofanie które dodam ze sie zapalają ??

dodam ze po wrzuceniu wstecznego biegu noge trzymam cały czas na sprzegle wiec szkrzynia nie stawia zadnych oporów po wyrzuceniu biegu wszystko jest ok, raczej na 99 % jest to problem z elektryką która po wrzyceniu biegu ma wpływ na pracę wtryskiwaczytylko gdzie szukać przyczyny.

mam jeszcze jedno pytanie który to czujunik temperatury ma wpływ na pracę wtryskiwaczy?? czy to jest ten sam czujnik temp powietrza który jest zaspolony z czujnikiem cisnienia doładowania znajdujący sie plastikowym przewodzie od dolotu czy moze któryś z czujników temperatury cieczy znajdujący sie przy termostacie czy w korpusie silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jednak mimo wszystko to może być wtrysk który jest zapieczony typowy objaw przy zimnym silniku, po jakimś czasie jak silnik sie nagrzeje wszystko jakby się normowało, jeśli tak jest to można popróbować dolewanie do paliwa uszlachetniacza do czyszczenie wtrysku i lać lepsze paliwo bo głupotą w/g mnie jest oszczędzanie 5 groszy na litrze byle taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!