Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :evil: Mam taki mały problem. Jadąc pod słońce w ostatniej chwili zauważyłem barierki na drodze i zachaczyłem prawym lusterkiem. Popękało szkło w lusterku, reszta jest cała. Czy ktoś orientuje się jak się za to zabrać. Lusterko jest podgrzewane i sterowane elektrycznie. Obudowa cała elektryka też - wiem bo widziałem jak wypadło wszystko z obudowy. Czy w takiej sytuacji można wymienić tylko szkiełko czy trzeba wymieniać całość co znajduje się w obudowie lusterka. Może ktoś to robił i ma z tym doświadczenie. a przy okazji omijajcie Toruń z daleka bo w tym mieście normalnie jeździć się już nie da. Dziury są wszędzie wygląda to tak jakby w nocy wychodzili ludzie z kilofami, łomami, młotami i normalnie rozpierdzielali nawieżcznię WSZYSTKICH ulic w gminie Toruń Miasto. Dziury są ogromne bryki zygzakują jak szalone po ulicach. Barierki jakieś wszędzie stoją choć nie w miejscach gdzie są dziury. K.... ja już nie mogę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek działa. Czyli można kupić tylko szkło tak? I potem nakleić na tę listwę. Tylko na tej listwie są pręciki ogrzewające szkło więc nie wiem czy będzie wszystko ok. Czy to może być zrobione w każdym warsztacie czy tylko w serwisie. :)

 

[ Dodano: 2007-03-26, 20:45 ]

To prawie cud w ostatniej chwili odbuiłem na sąsiedni pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no piszac "szklo" mialem na mysli cala tafle lustra. szklo, powierzchnia refleksyjna, ogrzewanie... kupisz w ASO bez problemu, nie trzeba kupowac calego lusterka (obudowa, silniczki...) tylko lustro, odpowiednie do wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć meganomaniecy,mam megane z2000 roku.Może podpowie mi ktoś jak rozebrać lusterko wsteczne.Niema tam żadnych śrubek które można by odkręcić. A chciałbym wymienić szkła na podgrzewane gdyż zimą jest problem z widocznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w kawałek twardej blachy, może być np wąska szpachelka.

Wkładasz ją od góry; pomiędzy lustro a obudowę plastykową, wcześniej dobrze jest zabezpieczyć oba elementy kawałkiem jakiegoś materiały, żeby ich nie uszkodzić.

Potem pociągasz od siebie, lustro powinno Ci wyskoczyć.

Dalej już chyba wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo za podpowiedż bo wcześniej próbowałem z zewnętrznego boku PODWAŻYĆ i nieszczęście się stało bo pękło mi na pół.Ale i tak mam wymienić na ogrzewane.Działał będę jutro odpiszę jaki efekt.

 

[ Dodano: 2007-06-12, 21:05 ]

No dziś lustereczka wyskoczyły chociaż było trochę problemu bo trzymają się na 8miu zaczepach.dla tych co będą w przyszłości wyjmować proponuję dorobić taki zagięty drucik w kształcie litery ,,L" i po odgięciu lusterka poodginać te zaczepy od góry 4szt.A szła u mnie były podgrzewane tylko utleniły się połączenia i nie przewodziły prądu. Jeszcze DZIĘKI PRZEMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie wiem czy w dobrym temacie ale mam pytanko do użytkowników Megane II z Kraka. W mojej Megi jakiś !@#$%^&* rozwalił mi osłonę prawego lusterka zewnetrznego (ta czarna część z której wystaje termometr zewnętrzny). Znalazłem i kupiłem na Allegro taką osłonę/podstawę lusterka i mam pytanie lub prośbę czy byłby ktoś taki miły (oczywiście za odpowednią opłatą) aby wymienić w tym lusterku ten plastik, bo Ja się trochę obawiam samemu rozbierać to lusterko. Przesyłam w załączeniu zdjęcie tego plastiku. Samochód będę miał od najblizszego poniedziałku, bo teraz używa go moja małżonka 100 km od Krakowa. Kontakt: adres e-mail: [email protected], nr tel. 0503-106-545 lub priv na forum. Z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie tym tematem. <ok>

 

982531276f3e9c8dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę! Wyjmij lustro, pod spodem zobaczysz śrubki i zatrzaski po kolej to zdejmuj aż dojdziesz do sworznia na którym składa się lusterko.

Jakby co to również dysponuję wewnętrznym plastikiem, prawym do MII i chętnie się go pozbędę.

Będę miał luźniej w piwnicy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie ma chętnych do zabawy z lusterkiem?

 

[ Dodano: 2008-06-15, 15:00 ]

Czy możecie mi powiedzieć co to jest za część? Wydaje mi się że jest to silniczek sterujący lusterkiem wstecznym w Megane II.

 

854c5ce5c886dbd5m.jpg 5d6d721d51a2fc4dm.jpg

 

Mam też pytanie do posiadaczy Meganek z Krakowa - Czy wiecie gdzie w Kraku jest warsztat lub zakład, który zajmuje się naprawą lusterek wstecznych?

 

[ Dodano: 2008-07-12, 22:46 ]

Oj widzę, że nie ma chętnych do pomocy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy możecie mi powiedzieć co to jest za część?

To jest moduł sterowania położeniem lusterka- dwa silniczki z zębatkami- sterowane joystickiem w kabinie. Zębatki te są sprzęgnięte z zębnikami (białymi prowadniczkami z ząbkami) obracając się wychylaja tarczę lusterka (które jest przymocowane do tego modułu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, bo prawe lusterko w mojej Megane przybliża, co strasznie mnie wkurza i praktycznie nie da się go używać, bo patrzenie w nie kompletnie nic nie daje (przynajmniej jak dla mnie). Do wyciągnięcia szkła najlepiej chyba ustawić lusterko skręcona w którąś stronę na maxa, prawda? Wtedy chyba będzie łatwiej podważyć? Obawiam się trochę tej operacji, nie chciałbym nic wyłamać... Powinno się wypiąć bez kłopotu czy trzeba jakoś mocniej szarpnąć? Może ktoś zna jakieś tajne metody?:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!