Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna sprawa z ESP


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie może kotś się w tym z was orientuje. Kupiłem niedawno Megane Sport i mam dziwną sytuację, mianowicie auto standardowo wyposażone jest w ESP, po lewej stronie pod kierownicą jest również wyłącznik ESP jednak przy zapalaniu esp nie zapala się kontrolka ESP sygnalizująca sprawdzenie systemu, ani również auto nie reaguje na włączenie lub wyłączenie ESP przyciskiem.

Jak sądzicie:

- czy mozliwe jest aby wyła to wina jakichś zaśniedziałych styków?

- czy może brakować jakiejś części związanej z ESP? (auto było podobno po kradzieży odkupione z ubezpieczalni)

- czy może esp jesp po prostu jakoś programowo wyłączone z poziomu komputera serwisowego?

 

bedę wdzięczny za jakieś podpowiedzi :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ESP chyba wyłączyć można tylko dla prędkości 0-40kmph, przy 40+ ESP się aktywuje samoistnie (względy bezpieczeństwa). O stanie ESP powinna Cię tylko informować dioda na przycisku. Ikonka na zegarach zapala się tylko przy odpalaniu auta (jak reszta żółtych i czerwonych ikonek) - faza sprawdzenia, oraz chyba jak zaczyna Cię ratować w czasie jazdy (sygnalizuje aktywną pracę). Pewny tego nie jestem, więc miło by było, gdyby potwierdził ktoś kto ma ESP <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xyx, u mnie sygnalizacja przy zapalaniu na desce( zapala się na kilka sekund), podczas jazdy gdy zaczyna działać np. w poślizgu, kontrolka na desce zaczyna szybko migać. Poza tym nie widać żadnej sygnalizacji. Tylko gdy jest wyłączone ESP przyciskiem, komunikat na wyświetlaczu ESP OFF. I tak jak wyżej po przekroczeniu 50km/h włącza się samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pytam jak działa esp bo to dokładnie wiem, chodzi mi raczej o pomysł co może być przyczyną że ESP jest kompletnie wyłączone i jak to właczyć??

a może to jakaś zaśniedziała kostaka z kablami?? hm <ok><ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście, ani esp ani asr nie działa tak jak by system był wyłaczony, całkowicie wyłączony bo nie działa również kontrolka w żadnej sytuacji nawet przy starcie silnika z tad pytanie czy mozliwe jest wyłaczenie tego systemu z poziomu komputera w serwisie czy szukać innej przyczyny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Słyszałem kiedyś, ze ESP jest dla "ciot" hmm, myślę ze dla bezpieczeństwa ale napewno nie dla Megane RS , dlatego to traktuje jako błąd fabryczny tego pojazdu :mrgreen:

Jest rada na wyłączenie ESP ! , tym samochodem z włączonym ESP nie da się jeździć taką jazdą do jakiej został stworzony ;)

Jednego czego zazdroszczę wer R26 to seryjna szpera biorąc pod uwagę podniesiona moc z serii 225ps , dlatego przy wyłączonym ESP często słychać tzw pisk opon ;)

Rada kompromisowa to dobre opony... A może dobra nawierzchnia ;)))

AutoChip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oponki oponkami ale na mokrym autem nie da się normalnie ruszyć z miejsca , że nie wspomnę już o nadchodzącej zminie dlatego własnie ESP a co z tym idzie ASR przydało by się z powrotem włączyć.

 

Tak więc poszukuję dalej kogoś kto się na tym zna :!:<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Kolego ja mam to samo . Działał prawidłowo , od jakiegoś czasu nie działa , elektryk trochę czasu poświęcił i nic. Umówiony jestem na następny tydzień. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolka się zapalała od jakiegoś czasu nie zapala się , próbowaliśmy zmostkować , też nic . Podpięty pod komputer nie chciał się podłączyć z ABS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!