Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator przy klime chodzi cały czas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z klimą , a w zasadzie to z wentylatorem przy klime, który chodzi cały czas. Zaczęło się od tego, że pojechałem wczoraj nabić klime, ciśnienie jest i czynnik również wszystko było oki oprócz tego że nie załączał sie ten CHOLERNY wentylator, myślałem że to czujnik ciśnienia, ale na próbę przełączyłem czujnik od innego Scenica i u mnie nic a tam śmigał bez problemu. Dsisiaj z mechanikiem od klimy wróciliśmy do tematu, po kilkukrotnym poruszaniu kabelkami wtyczki od czujnika ciśnienia raz wentylator się właczał raz nie, stwierdziliśmy że na 99% jest to problem wtyczki i przełamanych kabli, pojechałem do elektronika, który pozaciskał wtyczkę i wykluczył problem przełamanych kabli :cry: :cry: teraz wentylator w ogóle sie nie wyłącza, gdy poruszam kabelkami przy wtyczce też sięnic nie dzieje ale musiałem odłączyć na stałe wtyk od czujnika ciśnienia gazu, chyba tak się to nazywa, bo went. chodził mi cały czas, nawet przy wyłączonym aucie. POMOCY jutro jadę nad morze i nie wiem co robić. Chyba moge jechać z wyłaćzony czujnikiem, najwyżej nie będe używał klimy :roll: . POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, bardzo chaotycznie to napisałeś.

Wentylator na chłodnicy pracuje na I-szym biegu zawsze gdy włączona jest klimatyzacja. Jak ją wyłączysz wentylator przestaje pracować. Nie powinien natomiast pracować przy wyłączonym zapłonie, po za jednym przypadkiem. Jeżeli przez ostatnie 5 min jedziesz na "podwyższonej" temperaturze silnika. Po wyłączeniu zapłony, a nawet całkowitym zamknięciu auta, wentylator uruchamia się na parę minut.

Jeżeli pracuje cały czas, to masz gdzieś zwarcie na kablach zasilających wentylator lub na przekaźniku.

W sumie to nie wiadomo co jest, ale proponuję wpiąć wtyczkę i włączyć klimę. Jak się zatrzymasz na dłużej wtyczkę wyjmij. Trzeba by przepatrzeć dokładnie schematy jak zasilanie biegnie. Wbrew pozorom I-bieg wentylatora potrzebny jest do właściwej pracy wentylatora, z klimą i bez niej. Możesz doprowadzić do przegrzania silnika i wtedy problem będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od wczoraj mam ten sam problem, po nabiciu klimy przez 1 dzień było wsio OK, później wentylator nie chciał się załączać nawet przy podwyższonej temp. silnika (musiałem go chłodzić ogrzewaniem ), poruszałem kablami i wszystko było OK przez kolejny dzień. A teraz wentylator chodzi non stop, nie ważne jaka temp. nie ważne czy klima on/off na noc muszę odłączać albo akumulator albo wtyczki.... ktoś zna przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM Wracam do tematu, mianowicie klima działa jak złoto, co sie okazało kabelki przy wtyczce od czujniki klimy były przerwane. Załatwiłem wtyczke z rozbitka i znajomy elektronik przelutował mi ją za grosze. Mam jednak inny problem, który pojawił się wczoraj i dziś przy dużych temp. wentylator cały czas chłodzi silnik, jak zgasiłem wczoraj auto po przejechaniu jakiś 100 km to went. chłodził cały czas, dzisiaj było podobnie az wyjąłem kostke przekaźnika. Co może być przyczyną

 

[ Dodano: 2009-07-15, 21:45 ]

Po wyjęciu przekaźnika zrobiłem test i rozgrzałem silnik tak żeby włączył się went. i już było oki włączył się na chwile i zaraz wyłączył. :)Proszę o radę Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przy dużych temp. wentylator cały czas chłodzi silnik,
ale o co chodzi,przecież przy tych temperaturach będzie tak się działo...
jak zgasiłem wczoraj auto po przejechaniu jakiś 100 km to went. chłodził cały czas,
wogóle się nie wyłączył,czy też chodził jeszcze jakąś chwilkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne wszystko rozumiem ale żeby chodził tak długo, wydało mi się dziwne ze chodzi ponad poł godziny po wyłączeniu silnika. Mam nadzieje że wszystko jest oki a problem wyniknął w związku z wysokimi temp.

 

[ Dodano: 2009-07-15, 21:56 ]

nie wyłączył sie wogóle dopiero jak wyciągnąłem kostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny objaw. W renufkach wentylator włącza się po wyłączeniu samochodu, ba nawet po zamknięciu auta. Jeżeli silnik rozgrzany tak, że włącza się wentylator na chłodnicy i miało to miejsce nie później niż 5 min przed wyłączeniem zapłonu wtedy, po wyłączeniu zapłonu włącza się wentylator. Po za tym wentylator cały czas pracuje gdy włączona jest klimatyzacja. Napisałem Ci to już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydało mi się dziwne ze chodzi ponad poł godziny po wyłączeniu silnika.
jeżeli pół godziny to wydaje mi sie to tez dziwne.U mnie nieraz jeszcze kilka minut po wyłączenie pochodzi, ale tak długo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co może byc nie tak? później zrobiłem test na rozgrzanie silnika i wszystko było książkowo. może termostat zwariował od temp., bo czujnik na chłodnicy raczej nie jeżeli przy kolejnej próbie temperatury było wszystko oki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!