Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wtryski - dci - komentarz


Dario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Drodzy miłośnicy francuskich samochodów)) otóż postanowiłem dowiedzieć się jakiś czas temu u źródła)) – serwis, kilku zaznajomionych warsztatów mechanicznych - w sprawie wtrysków do silników dci. Otóż Panowie i Panie))) z tego co się dowiedziałem to wtryski padają ponieważ rdzewieją w środku, jest to efekt lania beznadziejnego paliwa. Będąc w serwisie znajomy pokazał mi megane w dci – w której padł cały układ, po otwarciu filtra oleju napędowego okazało się ze to nie było w ogóle paliwo tylko jakaś masłowata maż, też się zdziwiłem. Na tym w ogóle nie dalby rady żaden samochód pojechać. Dodam tylko, że paliwo tankował u polskiego potentata rynku paliowego O….:-D)) Wniosek jest jeden zawsze bierzcie rachunki z stacji benzynowej i w przypadku, awarii samochód do serwisu, ekspertyza i sąd. Facet, któremu takie paliwo sprzedali dostał odszkodowanie i pełen zwrot kosztów widać można też inaczej. Swego czasu w mojej miejscowości facet kupił citroena C4 HDI wlewał verve i co po 10 tys.km układ do wymiany – też poszedł do sądu i wygrał. Ponieważ miał wszystkie kwity i ekspertyzę. Z tego co się orientuje koszt wymiany przekraczał 30 tys. zł w C4. Nie wiem jaki jest sposób uchronienia się przed takim przykrym zdarzeniem, póki co leje zawsze dodatki do paliwa mające za zadanie czyścić wtryski mam nadzieje, że pomagają.

 

Ponadto mam pytanie do osób, które walczyły już z wtryskami. A mianowicie czy padał wam zawsze cały komplet? Czy tylko 1 – 2 itp. bardzo mnie to interesuje. Ponieważ nie wiem na ile można traktować taką opinię poważnie, ale słyszałem że serwisy ostro przeginają. Ponoć najczęściej pada 1-2 wtrysków a oni serwują cały komplet. Dla mnie to nie normalne. Ponadto chciałbym się dowiedzieć jakie były objawy uszkodzonych wtrysków oprócz spadku mocy i komendy na komputerze sprawdz wtryski??? Silnik pracował wam nie równo???

 

Jeszcze jedno zastanawiam się nad tym dlaczego renault nie podjęło żadnych kroków mających na celu wyeliminowanie takiego defektu??? Ponieważ tłumaczenie, że paliwo jest kiepskiej jakości to tłumaczenie przedszkolaka. Wiem, że podobno wszystkie auta z układem common raile mają taki problem. To dlaczego nic się w tym kierunku nie robi????? Czekam na wasze komentarze.

 

P.S. mam do was pytanie czy słyszeliście o regeneracji wtrysków common raile??? Bo mi coś ostatnio jednym uchem wpadło a drugi wpadło:))) słyszałem, że do HDI regenerowane było i wszystko wporzo chodzi. Koszt ponoć 150 zł za wtrysk. Postaram się dowiedzieć wiecej. Potwierdzicie albo zdementujcie.

 

[prosze nastepnym razem robic akapity w tak dlugim tekscie (osobiscie podzielilem powyzszy tekst), bo caly monolit zwyczajnie sie zle czyta i nikomu nie bedzie sie chcialo przez to przebrnac. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

czy ktoś może opisać objawy co sie dzieje gdy zbliża sie koniec wtrysków? lub 1 wtrysku?

 

bo mam wrażenie że w mojej megi 1,5dci od kilku tygodni ok (4 tankowania) zwiększa się zuzycie paliwa - czy to moze oznaczac ze wtryski są do wymiany , czy może coś innego?

prosze o podpowiedz (autko ma przejechane juz 108tyskm)

wielkie dzieki

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że można je czyścić. Koszt to ok 20-40 zł za jeden i ponoć pomaga. Na jednym forum czytałem jak gość w Mondeo miał zdiagnozowane w serwisie ASO, że wtryski nadają się do wymiany, lecz ich nie wymienił tylko wlał do paliwa litr oleju silnikowego i pomogło mu na 30000 km i potem znowu to zrobił. Ile w tym prawdy nie wiem, ale gość nie miał powodu kłamać. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quba., albo leje sie taki olej jak do mieszanki do silnika dwusówowego i to też pomaga, ponieważ polskie ON jest za suche i wtryski się przycierają albo wieszają....

 

a co d ultradzwięków to słyszałem ale to też jest loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten post w necie o tym oleju. Jest on z 2005 roku. Pomyliłem oleje to był mixol ;-) . Cytuje w całości

"Znajomy ma 2.0TDCi 2002r.Po 70tyś.stracił moc i zaczął dymić.Diagnoza servisu-wtryski cena kosmos.trafiliśmy magika od diesli który nam poradził żeby do baku wlać 1l Mixolu do dwusuwów i zresetować kompa w servisie i możecie mi wierzyć lub nie ale problem minął jak reką odjął.Co jakeś 30tyś usterka powraca ale wystarczy powtórzyć całą operacje i znowu na jakiś czas spokój.Gorącopolecam spróbować zanim wydacie majątek na wtryski, gorzej już nie będzie a może pomóc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wystarczy ze w pompie wtryskowej znajduja sie opiłki metalu i to ze bedziecie dolewac mixol lub inne wynalazki to nie pomoze jak padły trzeba sprawdzic filterek paliwa czyli zdemontowac go potrzasnac i odpowietrznikem spuscic z filtra paliwo do czystego naczynia za pomoca magnesu od spodu sprawdzic czy nie widac opilkow lub zdemontowac korek od zbiornika paliwa i sprawdzic czy na dnie sie mieni i to wszystko zaden mixol nie pomoze jak beda opilki to caluyuklad do czyszczenia a wtryski do wymiany pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!