Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Są podobne tematy ale jak mi nikt nie pomoże to wezmę i sie zastrzele.

 

Meganka 1.6 98r.

Wymieniony termostat uszczelka sprawna a mimo to chwilka w korku i temperatura tak z milimetr od zakazanego pola ;-).

 

 

Pomocy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniony termostat uszczelka sprawna a mimo to chwilka w korku i temperatura tak z milimetr od zakazanego pola ;-).

 

Pomocy!!!!!

A wentylator chłodnicy sie załącza? Taka to jego rola, żeby w razie potrzeby silniczek schłodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za wyżej wymienionymi przypuszczam , że jak w każdej normalnej marce podanie danych na wskaźnik nie ma nic wspólnego z załączeniem wentylatora. Po prostu wentylator załącza inny czujnik najprawdopodobniej wkręcony w chłodnice a odczyt na deske zbierany jest przez drugi czujnik chyba w okolicy termostatu (przynajmniej większość aut ma takie rozwiązanie) w związku z tym trzeba zweryfikować czy tak jest , jeżeli tak to wykręć przeczyść lub wymień czujnik załączania wentylatora, względnie ten jest dobry a padł ten od wskazań i pokazuje "za wysoko". Kolejna sprawa to czy prawidłowo dobrany termostat tzn stopień-początek otwarcia (przykładowo VW,Ople mają chyba z 5 typów o początkach otwarcia od 80 do 96stopni.). Dalej : nei wiem czy w Renault jest dwustopniowy czy jednostopniowy wentylator (będzie widać po pinach 2 czy 3), jak dwustopniowy to czy pierwszy bieg (cichszy) nie wysypał sie przypadkiem (kabelek, silniczek, czujnik) - też do sprawdzenia.

 

[ Dodano: 2007-08-21, 21:48 ]

Jest on na tyle glosny ze na pewno bedziesz go slyszal jak sie uruchomi, jesli go nie slychac to pewnie nie dziala i ot cala przyczyna :)
tak sie skałda , że albo ja mam super cichy wentylator a raczej dobrze wyciszonego Scenica bo ja tam wewnątrz nie słysze tylko widze :) , że temperatura oscyluje więc się włącza. Oczywiście po otwarciu drzwi słychać go. ;-) , muza ściszona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!