Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy przy bagnecie poziomu oleju


eloziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Megane 1.6 90 KM z 1998 ale poprzedni właściciel zgubił banet oleju i wsadził jakis od innego modelu.

 

Prośba do użytkowników tego silnika o podanie wymiarów bagnetu:

 

- długośc całkowita od końca do miejsca gdzie opiera się gumowa uszczelak/rękojeść

- odległoś od końca do min.

- odległoś od końca do max.

- i dla pewności może jeszcze odległość od min. do max.

 

Za pomoc z góry dziękuje bo dzięki temu będe mógł skrócić bagnet (obecny napewno jest zadługi) i zaznaczy na nim od nowa min. i max. bez konieczności kupowania nowego w ASO bo zamienników nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1998 nie było jeszcze 16V z tego co mi wiadomo, poza tym patrząc na moc, którą eloziom podał (90KM) przy silniku 1.6 mówi, że jest to na pewno 8V, gdyż 16V miały 110 km. Problem trochę pomyśleć, a nie "czepiać" się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, :-) nie doczytałem a właściwie mi umknęło.

Chciałem koledze pomóc i zrobić zdjęcie mojego "bagnetu" , ale ponieważ to inny silnik więc nic z tego.

 

W cale się nie czepiam. Zapytałem tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Broniuś, czekam z niecierpliwością, było bu super jak byś mógł dołączyć zdjecie albo napisz jak bagnet wygoąda. Umnie (ten inny) jest z cienkiego pasak blachy.

 

[ Dodano: 2007-10-24, 18:06 ]

Czekam na pomoc ze strony uczynnych forumowiczów ale chyba nikt nie ma Megane 1.6 8V. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,odświerze troche kotleta bo mam ten sam problem z tym silnikiem

czy bagnet od wersji z czarna pokrywa jest dłuższy od tego mojego czyli 98r,i czy ten do mojego powinien byc ori plastikowy??jesli tak to zapewne bede mógł go skrócic bo moge taki kupic uzywke a za nowy mój wołaja 150zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem że w 98r w tym silniku jest napewno czarny plastikowy bagnet(musiałem sie upewnic),

tylko teraz mam prośbe do kogoś posiadającego ten silnik,czy mógłby zmierzyć długość tego bagnetu od końcówki do tej częsci co opiera sie na tej rurce u góry

byłbym bardzo wdzieczny bo znalazłem na szrocie od innego auta tyle ze jest troche za długi i chce dopasowac jak najlepiej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!