Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrola trakcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...
Nawet jak ruszam na śliskim to koła buksują a trójkącik ze śliskim samochodem się nie zapala

 

U mnie jest to samo. W ASO mi stwierdzili, że mam założony komputer z innego samochodu, w którym nie ma wiązki... Wszystko w tym temacie. A kontrolka przy starcie silnika normalnie przechodzi test i wszystko gra :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie do konca rozumiem poprzednie posty. Koledzy piszą o ASR czy o kontroli trakcji?

W moim scenicu jest TC. Ale jak ruszam z piskiem to nie mam zadnych odczuc, natomiast jak szybko wejde w zakręt i chce wymusic uslizg tylnej osi to samochod drga i odczucie mam takie jak po chamowaniu z ABSem.

 

Kontrola trakcji to system zapobiegajacy uslizgowi kol w zakretach a nie przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się udało dowiedzieć, to albo w Meganach montowali ASR+ESP w zestawie (wtedy jest przycisk na desce kokpitu), albo nie było żadnego z tych systemów. Z tego co wiem, włącza i wyłącza się je również razem (z jednego przycisku).

 

Myślę, że dokładnie tak samo powinno być w Sceniku, ale pewności nie mam.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

W moim scenicu jest następująca przypadłość z kontrolą trakcji. Raz na jakiś czas kontrolka sama się zapala podczas jazdy i cały czas się świeci podczas jazdy. Przycisk wyłączenia nie reaguje. Czym ta przypadłość może być spowodowana ? Po ponownym odpaleniu jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy posta na forum, więc witam wszystkich serdecznie:) Właśnie przymierzam się do kupna meganki no i ...

Z tego co mi się udało dowiedzieć, to albo w Meganach montowali ASR+ESP w zestawie (wtedy jest przycisk na desce kokpitu),

Jak wygląda ten przycisk (gdzie on jest? który to?), jeśli już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam gdzie masz regulację wysokości świateł i podświetlenia zegarów. W tym rzędzie jest po prawej stronie i ma taki trójkąt z samochodzikiem w środku. Podczas jazdy da się go wyłączyć do prędkości 50 km/h. Jeśli jedziesz z wyłączonym ASR/ESP to komputer pokazuje komunikat "ASR System OFF"... po przekroczeniu 50 km/h system automatycznie się znów włącza i nie ma możliwości jazdy powyżej tej prędkości z wyłączonym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!