Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie amorki na tyl megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Musze zmienic prawy amortyzator z tylu megane (cieknie). I tu moje pytanie: w marcu tego roku wymienilem lewy na kayabe. Czy lepiej kupic teraz jeden z tej wlasnie firmy czy moze lepiej kupic 2 gazowe firmy record? Co myslicie o tych amortyzatorach? Moze polecicie jakas inna firme? Jeszcze jedna sprawa, czy jesli jeden amortyzator mam olejowy to moge drugi zalozyc gazowy? (to w przypadku gdybym kupowal jeden amor kayaba). Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj gazowe (różnią się siłą tłumienia - gazowe lepsze)

 

Ja mam gazowe Kayaby i jestem bardzo zadowolony chociaż tanie nie były (280zł/szt)

 

Jest taka reguła, że amorki osiami się wymienia bo inaczej autko może się w pewnych sytuacjach zachowywać niebezpiecznie. Parę osób z forum kupiło rekordy, ale sądząc po cenie chyba nie są najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recordy są olejowe z tego co mi wiadomo

 

aha i ja mam KYB excel-G z przodu i KYB just-a-gas z tylu (podobno do coupe są twardsze niż do htb, w porównaniu z oryginalnym DeCarbonem jest różnica w twardości - KYB są sporo twardsze - dla mnie na plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 30tyś temu u rodziców w peugeocie 206 założyłem ze względu na cenę amorki Record kupione na allegro i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. są to zwykle olejaki ale żyją i spełniają swoją role w sposób dobry. jeżeli używasz auta do normalnej jazdy i szkoda Ci kasy to śmiało polecam. kupując kaybe płacisz też za markę. weź pod uwagę ile km przejechałeś od zmiany tego jednego amorka. jeżeli nie dużo i zależy Ci na markowym amorku to możesz zmienić jednego bo dużej różnicy nie będzie w sprawności.no chyba że przebieg duży to zmieniaj dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki zestaw, hamuje bardzo ok, ale ma jedna wadę - hamulce piszczą i to w sposób, że można się pochlastać, klocki się dość szybko kończą (u mnie po 8-9 tyś km, u siostry po 12-13 tyś km - siostra ma htb 1.6)

 

przy kolejnej wymianie klocków, kupiłem trw i przestało piszczeć :mrgreen:

 

ale już zaczynamy OT :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autkoplus.com/product/id/38566,...amulcowe-gdb400

do 1.6 kosztują prawie 70 zł, a do 2.0 prawie 100zł - jednak większe tarcze robią swoje :mrgreen:

 

jak Cię takie piszczenie nie będzie denerwować to kupuj - ja miałem dość i siostra też :mrgreen:

 

[popraw temat by obejmował drugi wątek tu poruszony]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!