Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tłumiki firmy Marix


MARCO_J

Rekomendowane odpowiedzi

COs mi zaczela ostatno Renia halasowac-niby tlumiki wygadaja ladnie,przedmuchow tez nie ma ,ale pewnie w srodku gruz... I zastanawiam sie nad kupnem nowego wydechu i przegladajac Allegro natrafilem na produkty firmy Marix.Nie ukrywam ze zachecajaca jest cena: 315 zl za komplet:zamiennik katalizatora,tłumik srodkowy i koncowy.

Tylko teraz pytanie: co to jest warte?? czy sie nie rozleca po roku? Moze ktos z Was montowal i moze podzielic sie spostrzezeniami??

Wiadomo ze wiodaca marka na Polskim rynku jest Polmostrow- ale za taki komplecik nalezy zaplacic okolo 500 zl-warto doplacic??

Bede wdzieczny za sugestie,i pewnie nie tylko ja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wywalam taki komplet na śmieci po 3000km, bo brzęczą strasznie

jest gorzej niż było z dziurawym wydechem...

I to nawet PolmoOstrów mam wsadzone...

Teraz bosala zakładam i będzie spokój

kto był na spocie w Wawie to mógł sobie posłuchać :mrgreen:

 

IMHO, lepiej dopłacić i kupić bosala, zwłaszcza, że komplet to ~600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze je mam na aucie bo nie mam kiedy zmienić, a w domu czekają już bosale

 

Pojeździj sobie na tych PolmoOstrów - tragedia, byłem w trasie z nimi to głowa boli od tego buczenia...

 

kto kupi taki tłumik po 3 tyś km, jak nowy kosztuje niecałe 100zł i w dodatku do coupe są inne niż do htb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a może poprostu wywalić katy i wstawić przelot?? tak się nad tym zastanawiam.. ale nie ze względu na to że coś mnie brząka.. tylko myśle co by wsadzić jakiegoś baranka.. więc wtedy chyba lepiej bez kata... i jak to jest z tymi silniikami.. bo ponoć z tego co słyszałem nie które 16V zamiast lepiej działać bez kata działają gorzej :-/ jak jest z naszym i silnikami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję temat.

Dziś wymieniłem wysłużony tłumik końcowy marki Bosal na polski Edex 21.80 - http://www.edex.com.pl/tabid/56/Type/Produ...24/Default.aspx kupiony za 93zł w Auto-Świst.

Jestem pozytywnie zaskoczony - dźwięk silnika praktycznie nie zmienił się, głośność również. Mam jedynie zastrzeżenia do uchwytów nowego tłumika. Ich chropowatość bardzo utrudnia montaż. Wymagały oszlifowania, były niedbale obcięte i są z dużo niższej gatunkowo stali, niż w starym Bosalu (tam były uchwyty z nierdzewki, całkiem gładkie, łagodnie sfrezowane na końcach).

 

Dodam, że mój tłumik środkowy to Marix. Katalizator też polski (AWG).

-- edit --

... a dokładniej AWG kat 4806.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje temacik. Mam do wymiany tłumik końcowy i środkowy. Panowie w sklepie oferują tłumiki firmy MARIX. Pytanie jak się mają te tłumiki do wytłumienia hałasu, i ile mniej więcej pociągnie, Pan w sklepie sam stwierdził, że powinien 2 lata pośmigać. Nie to, że chcę najtańszym kosztem, ale obecna sytuacja finansowa nie pozwala mi na droższe części, a potrzebuje tłumik, bo łeb urywa od hałasu jak w jakiejś WRC rajdówce. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RACHE, sam wymieniłem na tą firmę ,szału niema ,hałas jakoś tam tłumi;u mnie ponad pół roku smiga bez problemów ,ze środkowym musiałem uważać by niedostać od coupe ,bo ten akurat jest trochę krótszy jak jest w ph2 -niewiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!