Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lampy przednie - jak to jest z homologacją i


DaR3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu kupiłem megane coupe 96r 1.6 i już w drodze powrotnej jak się ciemno zrobiło wydawało mi się że z przednim oświetleniem jest coś nie tak...ale nie sprawdzałem tego tak dokładnie bo i się aż tak na tym nie znam więc pomyślałem ze pojadę na stację diagnostyczną na ustawienie świateł...no i się zaczęło - wjeżdzam na stanowisko a pracownik mówi że tego się nie da ustawić bo lewy reflektor (od pasażera) jest od anglika i wiązka światła świeci odwrotnie...no racja tak właśnie jest - jedyne wyjście - zmienić lampę na europejską...na prawą lampe nawet nie spojrzał.. wróciłem do domu i poszperałem troche w necie i poczytałem o oznaczeniach homologacji i w moim przypadku jest tak:

lewa lampa(od pasażera) czyli ta niby "angielska" ma oznaczenie homologacji E4 a strzałki pod reflektorem skierowane są w obie strony...i z tego co wyczytałem w necie to w jakiś sposób w tak oznaczonej lampie można obrócić wiązkę światła..;

natomiast prawa lampa(od kierowcy) jest oznaczona E9 i strzałka jest skierowana tylko na zewnątrz auta, czyli w prawo patrząc od przodu.

Czy ktoś mi to wszystko rozszyfruje i ewentualnie powie co jest do wymiany, albo jak zmienić tę wiązkę światła?

podjeżdżałem pod ścianę i tak na oko oceniałem i wydaje mi się że reflektor od str kierowcy świeci prawidłowo - tzn wiązka światła podnosi sie ku poboczu..

czekam na opinie i wasze zdanie.

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaR3k, szkło lampy jest szczelnie sklejone z plastikową obudową, więc szansa na zmianę jest ale taka:

musisz rozkleić lampę, szkło wyrzucasz na śmieci bo jest od anglika.

kupujesz lampę europejską, odklejasz szkło i przyklejasz do starej lampy, czyli rozwiązanie bez sensu.

Lepiej kupić lampę europejską, założyć i jechać. Tylko musisz znać numer seryjny lampy europejskiej żeby Ci znów nie wcisnęli anglika co robią bardzo często.

Jak masz lampę z gładkim kloszem to wtedy wiązka światła jest kierowana przez lustro lampy, a jak szkło jest z jakimiś kształtami to właśnie one ustawiają wiązkę światła.

W Twoim przypadku masz szkło żebrowane więc nic z nim nie zrobisz.

Najlepszy sposób, kup europejską lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wlaśnie zrobiłem - wymieniam oba reflektory bo drugi okazał się jakimś tanim badziewnym zamiennikiem a udało mi się kupić w przyzwoitej cenie dwa reflektory VALEO wyjęte z meganki coupe i co najważniejsze z wersji europejskiej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj ledwo co dostalem przeglad, bo prawa lampa jest od anglika i oslepia. Kazal mi to koniecznie zmienic. Jesli ktos bylby tak dobry i dal mi numer seryjny prawej lampy w Megane I ph I w wersji europejskiej, zeby nie wcisneli mi tej z anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer seryjny mogę podać jutro, ale najlepiej poznać czy lampa jest przystosowana do ruchu prawostronnego po strzałce umieszczonej koło homologacji. musi być skierowana na zewnątrz auta. (upewnie się jeszcze jutro i ewentualnie cykne fotke jak to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knq, zdjęcie mi nie wyszło - dopiero to na kompie zauważyłem ale z całą pewnością mogę powiedzieć że patrz na strzałkę przy homologacji na reflektorze - ma być skierowana do zewnątrz auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze jak z ta strzalka, ale diagnosta strasznie sie burzyl. Ewentualnie jak koszt zakupu dobrej lampy przystosowanej do ruchu europejskiego bedzie wyzszy niz komplet lamp np. Angel Eye (oczywiscie cos w dobrym guscie) to kupie caly komplet a te dwie sprzedam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!