Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jak mi sie skoncza kolocki to wyswietli sie jakas kontrolka ? Moze lamerskie pytanie ale to moja pierwsza renówka , w innych autach które miałem to albo blaszka piszczała albo kontrolka od recznego sie zapalała.Chodzi oczywiscie o przód .Macie moze jakies wyprobowane [dobre ] klocki.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klocki zrobią się cienkie, to obniży się poziom płynu hamulcowego i zaświeci kontrolka od hamulca ręcznego, wyswietli się napis stop i włączy dźwięk ostrzegawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik przy klockach to jedno (najczęściej ten z czujnikiem zdziera się najpóźniej <ok> ) a czujnik poziomu płynu to drugie, choć faktycznie zależność czasem zachodzi. Generalnie polecam kontrolować organoleptycznie. Poniżej 3mm kwalifikują się powoli do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi,Niestety (a moze to i dobrze) scenic II nie ma kabelków przy klockach ani instalacji przystosowanej do tych czujników-kabelków. Ma tylko czujnik poziomu płynu. Jezeli nie ma wycieków hydrolu to poziom maleje proporcjonalnie do stopnia zużycia klocków hamulcowych. Należy tylko trzymać się zasady, że nie dolewa się płynu jak nie ma wycieków. U mnie to się sprawdziło. Klocki się zużyły i był komunkat o sprawdzenie układu hamulcowego, zwłaszcza jak samochód był pochylony. Innej kontroli nie ma. Ale faktycznie najlepiej kontrolować stopien zużycia klocków wzrokowo, wtedy jest 100% pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz.

Mam najechane 60tk i z tyłu sa wymienione widac prawie nowe i piekny napis renault [potwierdzone przez serwis ] kumpel jest tam kierownikiem ale nie wspominał mi o przodzie dlatego pytałem .Tylko ze ze z przodu i z tyłu mam nalot na alumach , tak ma być czy są jakieś inne klocki które nie dymią, oczywiscie w żadnym wypadku kosztem jakosci w koncu to sa hamulce.A zrobie tak jak radzicie odkrece zacisk i bedzie wszystko wiadomo.

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi,Niestety (a moze to i dobrze) scenic II nie ma kabelków przy klockach ani instalacji przystosowanej do tych czujników-kabelków. Ma tylko czujnik poziomu płynu.
dzięki każdy dzień przynosi więcej wiedzy i doświadczenia <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ! w serwisie mi powiedzieli ze klocki moge wymienic tylko u nich chyba ze mam komputer. w innym serwisie zas powiedzieli ze komputer nie jest potrzebny. moze jestescie lepiej zorientowani komputer jest potrzebny czy nie? jak je wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Podepnę się pod temat.

Mam taki problem- przed Świętami zmieniałem klocki z przodu ( Scenic 2006 ) u mechanika. Wszystko dobrze do dziś - podczas dłuższej trasy zaczęły w pewnym momencie blokować hamulce ( jest to odczuwalne ), dodatkowo zapaliła się kontrolka ABS i serwis oraz wzrosło spalanie. ogólnie czuć, że auto "blokuje". Ręczny działa normalnie.

Czytałem coś na forum odnośnie jakiś blaszek na klockach ( nie wiem jak to wygląda gdyż sam tego nie robiłem ) czy też zabrudzenia zacisków. Ale ten problem pojawił się nie zaraz po wymianie, ale po kilku dniach jazdy..

O co chodzi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!