Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik deszczu . tempomat


zires

Rekomendowane odpowiedzi

zires, czujnik deszczu znajduje się przy lusterku wewnętrznym. Jeśli jest to włączasz tak;

po uruchomieniu silnika włączasz wycieraczki na bieg przerywany i to wszystko powinien działać.

Tempomat; po lewej od kierownicy powinien być włącznik a na kierownicy klawisze do regulacji prędkości, odtworzenie zapamiętanej prędkości. Tak jest w Meg IIphI w scenicu powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko zwrócę uwagę że Scenic II Conquest był wersją po lifcie czyli phII i tutaj pytanie czy założyciel wątku nie zrobił przypadkiem literówki...

 

P.S. Jak pokopałem to znalazłem wpis że posiada Scenika RX4 z 2001r. znaczy się że w tytule mamy literówkę, a porady ze Scenika II na wiele się tutaj nie przydadzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem w S I phII nie było czujników deszczu i tempomatu, przynajmniej się nie spotkałem z tym, więc jeśli się mylę to proszę poprawić <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład jest wielkości mniej więcej pudełka pasty do butów. Jest przeźroczysty i przez niego przechodzą promienie słoneczne wprost na czujnik. Z czasem ta pasta w pojemniku wysycha - wtedy idziesz do ASO i kupujesz ją za około 75zl i wymieniasz sam choć pierwszy raz lepiej aby ci ktoś to zrobił z ASO. W przyszłości będziesz się czuł się pewniej wymieniając go sam, choć jak już wiem jak to robić jest to naprawdę proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracą wycieraczek steruje właśnie owy czujnik deszczu (tylko na pozycji I włącznika wycieraczek). Jeśli ten żel wysechł, skruszył się to czasem praca jest OK, czasem wcale nie wycierają. Wkurzające to jest do tego stopnia że chciałem ten układ wyrzucić w cholerę. Teraz działa naprawdę OK.

Co do szybkiego machania to właśnie jest przyczyna żelu (no chyba że masz czujnik optyczny zepsuty). Ja miałem tak że chwilami wcale nie wycierały, chwilami jechały na max chociaż wcale szyba nie była mokra.

 

Przy wymianie żelu należy dobrze oczyścić szybę do której on bezpośrednio przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak, że jak dżwignia jest "na automacie" to gdy nie ma deszczu to wszystko jest OK... gdy zaczyna padać to pierwsze dwa "machnięcia" są jeszcze w porządku ale potem następuje przyspieszenie - i choć cały czas pada to prędkość wycieraczek jest nieadekwatna do wielkości opadów - moim zdaniem nie ma potrzeby by chodziły one aż tak szybko!

owszem - bywa, że czasem zwalniają ale jeśli tak to tylko na krótko by za chwilę ponownie wycierać z maksymalną prędkością

widze, że będę musiał podrążyć jeszcze temat tego żelu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!