Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dzisiejszej dłuższej trasie zauważyłem coś (niepokojącego?) na podjeździe a mianowicie przy cofaniu zostawiłem widoczny mokry ślad na kostce brukowej... coś cieknie przy prawym, przednim nadkolu, konsystencją przypomina wodę więc pomyślałem, że to może od klimatyzacji ale ujście skraplacza podobno znajduje się na środku auta.

Płynu hamulcowego na pewno nie ubywa, a olej to to nie jest... szybko paruje i nie zostawia śladów.

Tak więc pytanie czy ktoś miał coś podobnego i czy rzecz normalna?

Aktualnie jestem 500km od domu więc wolałbym mieć pewność, że wrócę bez problemu :mrgreen:

 

Dzięki z góry,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że jest to najzwyklejsza woda... tylko zdziwiło mnie miejsce, z którego wypływa. Czytałem o zalewanych schowkach w podłodze itp. ale mi "woda" leci przed kołem tak więc wolałem się zapytać. To tak dla ścisłości gdzie znajduje się skraplacz a dokładniej jego odpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter_EK, nie skraplacz tylko parownik - ( przepływający przez niego czynnik chłodniczy przeważnie R134A oziębia powietrze przepływające poprzez jego lamele które dalej jest odprowadzane do kabiny , w tym procesie wykrapla sie wilgoć z powietrza i stąd chłodna woda która jest odprowadzana rurką w okolicach koła ) - przed filtrem pyłkowym sie znajduje w każdym aucie z klimatyzacją.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam pytanko dziś rano zauważyłam mokra plamę pod autem.

Na przodzie wydaje mi się że to z klimy ale upłyneło już kilka godzin a plama nie znika,jest bez zapachu ale trochę ale nie do końca przypomina to wodę. Nie ubyło mi żadnego płynu ani w chłodnicy ani hamulcowego też nie brakuje już sama nie wiem co to może być

Jeśli ktoś miał coś podobnego to napiszcie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek25, jak w lecie przez parę godzin nie wyparowało to nie będzie woda. Ja bym jeszcze sprawdził, jaki jest poziom w zbiorniczku wspomagania układu kierowniczego, ale tam jest olej.

U Piter_EK może cieknąć zbiornik płynu do spryskiwaczy (jest w nakolu prawego przedniego koła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kolego czesto takim zjawiskiem, przecieku w megankach jest za duzy poziom plynu (wody) w spryskiwaczach, badz tez wysuniecie wezyka (rurki) doprowadzajacej wlew do zbiornika z uchwytu, ewentualnei uszkodzenie zbiorniczka, z klimatyzacja to nie ma nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ;-) ,

 

całkiem niedawno kupiłam MIIpI 1.9 dCi i w związku z tym chciałam się podłączyć do tematu ... ponieważ pojawił się problem z wyciekiem płynu spod maski - gdzieś w okolicach chłodnicy w momencie odpalania silnika (zauważyłam to stojąc w kolejce na myjni:P) nie ma zapachu i nie jest to woda (może borygo) Czy Ktoś ma jakiś pomysł cóż to może być ? <ok> Dodam tylko że dziś na trasie zagrzał mi się silnik i zaświeciła ikonka stopu ... odczekałam 20minut na poboczu i jakoś się doturlałam do domu :-) dolałam mieszanki wody destylowanej z borygo w sobotę jadę napełniać klimatyzację może i to naprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z wyciekiem płynu spod maski - gdzieś w okolicach chłodnicy w momencie odpalania silnika (zauważyłam to stojąc w kolejce na myjni:P) nie ma zapachu i nie jest to woda (może borygo)

Mniej więcej w mojej megance jest zbiornik oleju do wspomagania układu kierowniczego. Jeżeli u koleżanki też jest w tym miejscu, to radzę odkręcić korek i sprawdzić poziom oleju oraz przyczynę ewentualnego ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to troszku mnie to martwi ... ale właśnie wróciłam z próbnej przejażdżki i na razie temperatura wróciła do normy i nawet pojawiło się ogrzewanie, które zniknęło jakiś czas temu (po utracie płynu chłodniczego)

dziękuje za informacje będę miała to na uwadze oddając w sobotę autko do warsztatu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mniej więcej w mojej megance jest zbiornik oleju do wspomagania układu kierowniczego. Jeżeli u koleżanki też jest w tym miejscu, to radzę odkręcić korek i sprawdzić poziom oleju oraz przyczynę ewentualnego ubytku.

 

Koleżanka ma Megane II, a tam nie ma wspomagania hydraulicznego tylko elektryczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!