Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcialem zapytac dokladnie o moj problem, otoz (mam pol automatyczna klimatyzacje) przy wlaczeniu klimatyzacji, od strony pasazera, spod schowka wycieklo kilka kropel wody, w przeciagu tygodnia zdarzylo sie to dwa razy. Czy to normalne? Czy moze cos trzeba robic z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie

A ja mam taki problem ze jak mam klimę włączona to woda mi leci na wycieraczkę od pasażera.

A ostatnio podniosłem od kierowcy wycieraczkę pod spodem mokra.

Czy gdzieś ten odpływ się zapchał ze nie leci pod samochód tylko do wew. auta.

zna się ktoś na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Mam Megane II 2006 1.4 dziś po ulewnych deszczach zauważyłem że cieknie woda (nie żadne płyny, czysta woda) jak by z prawego nadkola (dodam że nie mam klimy).

Czy to nie jest objaw zatkanych kanalików odprowadzających wodę z podszybia ? Jak to ewentualnie udrożnić ?

Wcześniej miałem Megane I i przez zatkane odpływy woda przedostawała się do środka i nie chcę powtórki z rozrywki :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Megane II 2006 1.4 dziś po ulewnych deszczach zauważyłem że cieknie woda (nie żadne płyny, czysta woda) jak by z prawego nadkola (dodam że nie mam klimy).

A gdzie ta woda cieknie do środka auta, na zewnątrz auta? Jeżeli woda cieknie z podwozia, między ściana grodziową a nadkolem, to nie ma co się przejmować, bo po 2 stronach auta są odpływy z podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 fakt nie napisał gdzie cieknie. Cieknie na zewnątrz, tak jak by z nadkola ale bardziej w środkowej części auta.

Jeśli faktycznie cieknie z tych kanalików z podszybia, czy ta woda nie powinna być odprowadzana szybciej?

Od wczoraj auto stało (dosyć mocno padało), dziś po przejechaniu koło 30km zauważyłem kałuże koło prawego koła, później pokonałem kolejne 30km i ponowna kałuża i wówczas zauważyłem że cieknie z nadkola.

Pytam, aby nie powtórzyła się sytuacja z Megane I :)

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zajrzeć jednak do tych odpływów. Bo na bank masz je zaśmiecone. Jeden jest na wysokości silniczka wycieraczek i idzie pod kątem w prawo jak stoi się przodem od auta. Po stronie pasażera jest lepiej bo idzie prosto na dół. Sprawdź także schowki w podłodze czy nie jest mokra tam wykładzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie ściągałem podszybia i wycieraczek. Zrobiłem sobie z patyczków do trzymania balonów dla dzieci (są sztywne ale za razem giętkie) ala przepychacz. I tym sprawdzałem drożność. U mnie zawsze były drożne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 dziękuje, jutro spróbuje to udrożnić to napiszę jakie postępy.

 

Dodano: 25 maj 2015 - 18:06

Jednak kanaliki odpływowe okazały się mega zapchane brudem. Udało się je udrożnić ;)

Dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie ściągałem podszybia i wycieraczek.

Radzę jednak spróbować ściągnąć wycieraczki - jeżeli się będzie dało i nie przyrosły. Ja żeby je ściągnąć (po 12 latach) wspomagałem ściągacz palnikiem gazowym do lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!