Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. mianowicicie nie dziala mi cenralny zamek mianowicie nie dziala cos z kluczyka chyba. Dioda swieci a dzwi sie nie zamykaja. Bezpiecznik jest chyba dobry bo jak zamykam dzwi kluczykiem to od razu zamykaja sie wszystkie dzwi. Weic?? Moze bateria?? Prosze o odpowiedz!!! :mrgreen: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłacze sie do tematu.

Otóz w mojej Megance mam centralny na podczerwien ale niestety nie dziala :mrgreen: po nacisnieciu przycisku na kluczyku dioda na ulamek sekundy zaswieca sie i ganie tak ze chyba to nie bateria. Slyszalem tez ze moze to byc dioda co wysyla sygnal z kluczyka (ta wieksza) i sprawdzalem na kamerce i na czujniku podczerwieni i nic tak jak by nie wysylal zadnego sygnalu wiec czy to ta dioda padla czy ,moze bateria zaslaba ? Prosze o podpowiedzi z góry dzieki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry miernik to sprawdź co te bateryjki są warte.

Posprawdzaj dokładnie lutowania na płytce. Może to tylko "zimny" lut.

I dioda i baterie dość tanie są - kup i sprawdź.

Kolejność wymiany zależy od ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje taki problem ale z jednym kluczykiem. Drugi działa. Ten pierwszy też działał i nagle przestał, po wymianie baterii. Też świeci dioda w pilocie a centralny zero reakcji. Możliwe że trzeba jakoś programować kluczyk, czy też problem z diodą albo elektroniką??

Co do czujnika to jak odpalasz auto. U mnie zabezpieczenie załącza się po kilkunastu minutach i jak nie zamknę auta z pilota i ponownie nie otworzę to nie odpalę??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie baterii powinno wszystko działać - tak było u mnie ;

instrukcja megane podaje jednak że po wymianie baterii trzeba kluczy "sparować" z centralką (nauczyć kodu) ;

procedura kodowania kluczyka jest w forum lub instrukcji (też na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A u mnie jest tak, ze jak pod wieczor pada i jezdze autkiem to rano nie moge z podczerwieni otworzyc autka ani dezaktywowac immobilajzera i auto jest UNIERUCHOMIONE, kurde! Moze ktos wie co moglbym zrobic. Zdjalem ta oslone czujnika i jest okej (niezabrudzony, niezaparowany) - chcialem bez niej podczerwiena tworzyc i nic!, nie czuje jakiejs mega wilgoci przy lampkach w podsufitce. Wszystko przeczyscilem a tu lipa, jak autko postoi do poludnia i sie "osuszy" to mozna otwierac samochod normalnie i jechac po dezaktywacji immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamknąć auto kiedy nie działa centralny (I PHII)? W drzwiach w okolicy zamków są takie plastikowe przekrętki, które można przekręcić kluczykiem i zatrzasnąć drzwi. Drzwi kierowcy zamknąć kluczykiem, a co z klapą bagażnika? Jak ją zamknąć? Czyżby inżynierowie zapomnieli o niej? Pytam profilaktycznie. Odpukać narazie działa, ale widziałem jak znajowa miotała się na parkingu przy fordzie fusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lekka wtopa, chyba pod względem zamków pIphI jest w lepszej pozycji (oczywiście nie chodzi o imo i kluczyk) tam wszystko można awaryjnie otworzyć bo są zamki a jak chodzi o wlew paliwa to awaryjna dźwignia...musze ją poszukać bo wrazie awarji może się przydać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!