Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkościomierz nie chodzi :-((


Rekomendowane odpowiedzi

MAm Megane I

 

Wczoraj zauważyłem że centralna część deski rozdzelczej tj prędkościomierz i licznik kilometrów nie działają tj. licznik cyfrowy pokazuje stałą liczbę niezależnie od jazdy, a prędkościomierz jest stale na 0km/h.

Dodam jeszcze ze zarowno obrotomierz jak i wskaznik poziomu paliwa sa ok

 

CO Z TYM ZROBIC?????

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wszystko znależć w samochodzie??

temat o instrukcjach w dziale ogolnym, serwer ftp PIKUR'a, sciagnij instrukcje serwisowa ("MR") do MI... chyba jest, jak nie to schematy elektryczne, WKŁ i polecam jeszcze z jakiegos P2P program "Dialogys"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam ten sam problem i szczerze nie wiem jak sie z nim uporać :) Zaczęło się od tego , że prędkościomierz zaczął "wariować" tzn. prędkość skakała np. z 40 na 90 działo sie to na postoju jak i podczas jazdy ale po chwili mu przechodziło a teraz padł całkowicie :-D Wymieniałem czujnik ale nie pomogło możliwe, że ten, który kupiłem nie był od tego modelu bądź też był nie sprawny :) Jakieś rady ?? Gdzie szukać przyczyny?

 

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może leżeć też po stronie silniczka prędkościomierza jak opisuje kolega w załączonym pliku tyle, że nie chce czegoś zepsuć zabierając sie za rozbiórkę tych zegarów :/

 

Można by podmienić silniczki i sprawdzić czy działa :-D

 

Po głębszym przemyśleniu stwierdziłem że jednak to nie wina silniczka ponieważ licznik przebiegu też nie działa :)

 

[ Dodano: 2007-06-12, 17:19 ]

Koleś w serwisie powiedział że wina leży po stronie licznika a nie czujnika:) Tak samo stwierdził elektryk samochodowy wiec kupie licznik wymienię i zobaczymy czy mieli racje ??

Renault_Scenic_K4M___Naprawa_predko_ciomierza.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...