Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co jakiś czas zapala się kontrolka: ESP, ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomóżcie, na forum nie mogę znależć odpowiedzi na moje pytanie

 

co się mogło stać w mojej megane II 1.9dci 2004r.

3 razy zdarzyło mi się że w czasie jazdy i na postoju zapaliła mi się kontrolka stop, ABS, ESP

nic nie daje wcisnięcie przycisku od esp.

Gdy silnik wyłączę i po chwili od uruchomię ponownie kontrolki gasna i jest wszystko ok.

Co może być nie tak??

Miał ktoś kiedyś taki problem

??

pomocy

 

[ Dodano: 2009-11-25, 16:56 ]

dodam jeszcze ze na czas gdy świecą się kontrolki abs nie działa. sprawdzałem hamując gwałtownie i abs nie zadziałał :mrgreen:

co to kurcze moze być :[ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej w serwisie. Samemu to jedynie możesz na nie popatrzeć i to po rozebraniu całości hamulców. Często usterce ulega kabel który trąc o koło przeciera się. Jedź na komputer to się okaże co masz do naprawy. Zrób to szybko, hamulce to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym dokładnie miejscu sa te kostki z której strony ??

 

[ Dodano: 2009-11-29, 19:04 ]

znalazłem te kostki, przeczyściłem ale moim zdaniem tam nie ma szans żeby coś było zabrudzone, prysnałem specjalnym preparatem czyszczacym do elektroniki, przy odłączonym akumulatorze. Z tyłu niestety kostek nie znalazlem i nie przeczyscilem. Nie wiem czy to coś pomogło bo zrobiłem tylko 10km. Różnica była taka że na poaczątku jak odpaliłem to świeciła sie cały czas kontrolka od kontroli trakcji i na przycisk nic nie reagowala kontrolka. po kilometrze zgasla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz coś pokombinowane w elektryce, pewnie jakieś zwarcie. Ale oczywiście do serwisu nie pojechałeś, do komputera nie podpiąłeś. Lepiej jeździć samochodem w którym nie wiadomo czy hamulce zadziałają w sytuacji awaryjnej. Jak lubisz mocne wrażenia to trzeba było kupić auto niemieckie, one przecież wcale nie są zwariowane tylko mają zwariowanych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Łapie jakieś błędy. Ja mam podobnie - od czasu do czasu się zaświci. U siebie podejrzewam uszkodzenie tego magnetycznego kółko przy tlenj tarczy hamulcowej - która jak wymieniałem, to uszczerbiłemtenpasek magnetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!