Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy diesle z Renault są awaryjne?


kubakuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam możliwość kupienia za poniżej 20k lekko stukniętą megankę z 2003 roku, typu HB.

Silnik jaki tam jest to 1.5 diesel, nie wiem dokładnie jaki model.

Słyszałem jednak od znajomego mechanika, żeby "nigdy nie kupować diesla w renault". Ponoć są bardzo awaryjne, średnio co 50-60k kilometrów się sypią a naprawa tania nie jest, co powie mi ponoć każdy mechanik. Ten znajomy nie ma w tym żadnego interesu więc na pewno mnie nie kłamie, mówi z własnego warsztatowego doświadczenia.

W dodatku całkiem dużo palą jak na takie małe autko.

Proszę o skomentowanie tej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o skomentowanie tej opinii.

Lepiej ją zostawić bez komentarza <ok>

Poczytaj na forum o spalaniu i zobaczysz że 1.5 dCi daje radę :(

I pomyśleć, że kiedyś francuskie diesle były uznawane za jedne z najlepszych na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są bardzo awaryjne, średnio co 50-60k kilometrów się sypią a naprawa tania nie jest, co powie mi ponoć każdy mechanik.
wyssane z palca.Ja swoją 1.9dCi przejechałem 280tkm i tylko sprzęgło sie posypało.

No...psuły mi sie w międzyczasie klocki,tarcze,nie wiem czemu tak szybko zużywał się olej i fltry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu drugi mechanik twierdzi, że faktycznie, trzeba o nie dbać tzn jak pompa paliwowa zła to silnik się często psuje itd. Podobnie jak zła ropa.

Widocznie kumpel zawsze trafiał na takie "zaniedbane" silniki i teraz tak raczej odradza. Choć ja do jego fachowości nie mam wątpliwości i chyba każdy kulturalny człowiek nie ocenia kompetencji drugiego na podstawie jego zdania na jakiś temat.

No ale wiadomo - każdy swoje chwali.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam choć jeszcze będę tu zaglądał w celu większej ilości opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy kulturalny człowiek nie ocenia kompetencji drugiego na podstawie jego zdania na jakiś temat.

Nie ma się co dziwić. Kolega mechanik mówi takie bzdury, że od razu wychodzi jego brak wiedzy na temat Reno. Auto z importu z dużym przebiegiem? Z tego rocznika 1.9 jest pewniejszy i tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o diesla Renault to są one dosc awaryjne np. 2.2 DCI który jest totalnie nieudanym silnikiem. Najmniej awaryjną jednostką diesla jest 1.5 DCI. Ale jeśli mam być szczery to sugerowałbym jednak zakup benzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znajomy nie ma w tym żadnego interesu więc na pewno mnie nie kłamie

Otóż może mieć interes w takim straszeniu. Bardziej jest oblatany w silnikach innych jak Renaulta, czyli jak kupisz taki inny to ma potencjalnego klienta czyli dopływ kasy. Jak kupisz Renię, to będzie Cię musiał odprawić z kwitkiem do kogoś co się na tym lepiej zna od niego. To tak samo jak z częściami do aut w sklepikach motoryzacyjnych. Do VW kupisz prawie każdą część od ręki bo jest w magazynie, (jest popyt na te częśći więc opłaca się mieć na zapleczu) chcąc kupić coś do renaulta trzeba zamówić i pofatygować się na drugi dzień. Powód: " Panie, tego na codzień nie kupują, nie opłaca mi się inwestować w towar który zalega"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, z całym szacunkiem ale wierzyć kumplowi czy tobie... Jak to mówią: swój swoje chwali, rozumiem cie. Tylko po co szukasz dziury w całym? Mówmy o silnikach.

Nik, dzięki za szczerą odpowiedź. Jednak z tym "mitem" to może być prawda w takim razie. Gadałem znowu z tym kumplem to mówił, że już kilka razy to samo widział w dieslach Reno i chyba muszę mu wierzyć bo szkoda mi będzie za jakiś czas wymieniać motor.

Waldek, nowe to powinno być lepsze i poprawione <ok> No ale ja mam na oku meganke z 2003 i jak mi z nią "nie wyjdzie" to nie będę szukał na siłę innego egzemplarza tylko ogólnie każdą markę/model rozpatrzę.

Oczywiście jeszcze raz dzięki za wypowiedzi i cieszę się, że wasze auta długo wytrzymują bez tego typu poważnych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, z całym szacunkiem ale wierzyć kumplowi czy tobie

Wierzyć nie musisz (jak również w inne wypowiedzi, nie pokrywające się ze zdaniem Twojego znajomego ale w takim razie po co pytasz), pod rozwagę możesz wziąć i właśnie w tym celu moje spostrzeżenie w poprzednim poście przedstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popytaj ludzi o opinie o dieselkach w Nissanie czy Mitsubishi.

A propo tego diesla o którym mowa: z tego co mi wiadomo problemem są wtryski, a konkretnie to, że sypią się przez złe paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!