Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzanie świec a kontrolka...


kbarann

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tego typu i prosiłbym o odpowiedź....

 

Rano gdy wsiadam do autka, włączam zapłon kontrolka od grzania świec zapala się i po prau sekundach ok. 3 gaśnie. Gdy chcę odpalić autko to oczywiście jest z tym problem. Po małej proóbie z miernikiem okazało się żę świece grzeją ok. 6-8 sek dłużej niż pokazuje kontrolka. I tutaj moje pytanie co mam do wymiany:

 

1. Przekaźnik od świec

2. Czujnik temperatury

3. ???

 

Może miał ktoś z was podobny problem.

 

Podkreślam że świece są napewno OK. Akumulator nowy. Jak poczekam na zimnym silniku ok. 10 sek auto odpala od tyknięcia. W sumie to nie przeszkadza mi to ale trochę irytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970, jeśli probówka pokazuje że świeca grzeje to pali się lampka... w przeciwnym wypadku nie pokazuje nic...

19Urban94, co do podgrzewania to na razie mam temp koło 5-7 stopni więc musi odpalać od ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970, Wymieniłem komplet na nowe...

 

[ Dodano: 2010-10-03, 21:36 ]

a gdzie jesten przekaźnik od grzania świeć to go jutro sprawdzę, w kompie się sprawdzi jakie właściwości powinien na mierniku pokazywać :) pod kompa też go podłączyły jutro ale bym wiedział czego szukać może wieczorkiem na allegro

 

[ Dodano: 2010-10-03, 21:41 ]

już wiem gdzie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sprawdzisz miernikiem, nawet zwykłą żarówką - są albo sprawne albo nie, nie ma możliwości że są "półsprawne". Co więcej, świece grzeją chwilę po odpaleniu auta - bardzo łatwo można to sprawdzić - wystarczy wpiąć żarówkę 12V między świecę i jej zasilanie.

 

już wiem gdzie jest :)

gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem półsprawną.

Co pół sprawne?Albo jest sprawne,albo nie jest.

 

[ Dodano: 2010-10-13, 23:02 ]

...5-7 stopni więc musi odpalać od ręki...

Też mi się tak wydawało.

Nówki świece,aqu naładowany i ...problem z odpaleniem,raz zapala,dwa razy nie.Czyszczony czujnik położenia wału(żeby nie było) i nadal wielka d... .

I co się okazuje?Rozrusznik do ...(regeneracji,naprawy,wymiany*)Okaże się po badaniu przez "doktora-ów".

 

*na chwilę obecną-tuleje rozrusznika do wymiany.Co dalej,pokaże diagnoza. :cry:

 

No to doszła jeszcze wymiana automatu

Cena za całość 158,00

Ale warto było,Renia pali na dotyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wina odpalania leży nie po stronie świec, a kompresja ?? o tym nikt nie wspomniał, ostatno -4 a mi odpalił na dotyk obstawiam że jak będą większe mrozy też tak będzie odpalać. Co do przekaźnika jest to ten układ na grodzi zamontowany. Może być tak że kontrolka nie świeci bo jeden z kabelków sterujących przekaźnikiem (układem) jest gdzieś przerwany i wtedy podaje błędne dane i albo nie grzeje wcale albo nie dogrzewa świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podłączę... a co to może być jak się kontrolka nie świeci w temperaturach poniżej 0 st. C? jak przełączę kilka razy w stacyjkę w pozycję zapłon, to w końcu się zaświeci kontrolka i zapali od strzała... akumulator nowy tygodniowy, świece żarowe przed ubiegłą zimą 4 szt. wymienione na nowe, przekaźnik sprawdzany w ubiegłą zimę i sprawny był... potem już nie ma powyższego problemu, nawet jak jest -25, a potem rano jak jest poniżej 0 znowu to samo... co to może być? (Scenic I ph II dCi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!