Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy kupie Renault MEgane II 1.9 Dci 120km do 13500zł??


pamel

Rekomendowane odpowiedzi

7 ma klime manualną czyli zwykłą, a np. 6 ma klimatronic czyli też automatyczną, można to rozpoznać po wyglądzie panelu środkowego, co do szyb to na dzwiach od strony kierowcy ma tylko dwa przyciski od zamykanie szyb, a poza tym gościu pisze że ma elektryczne lusterka a nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy czy klima automatyczna jest to jest wtedy gdy zamiast pokręteł nad radiem ma wyświetlacz taki maly prawda??

 

[ Dodano: 2010-10-07, 22:13 ]

a co do kwoty wyszło jednak że 15000zł będe mial napewno może troszke więcej. a więc chciałem zapytać sie teraz o silnik 1.9 Dci 120km czy 1.6 benzyna? wiem że disel pali około 6.5 a benzyna 7 to prawda? i który uważacie za mniej awaryjny

1 http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dci-k...-C15245089.html

2 http://otomoto.pl/renault-megane-120-km-6-...-C15468477.html

3 http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dci-126-C12131255.html

4 http://otomoto.pl/renault-megane-panoramadach-C14866742.html

zastanawialem sie nad jednym z tych autek które najbardziej godne uwagi według was?wiem że tam są opłaty i inne pierdoły przy niektórych z tych auto nie zapłacone ale myśle że nawet gdy dokonam oplat w kwocie 15000zł się zmieszcze więc doradzcie które waszym zdaniem najlepsze z tych tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel, diesel i jeszcze raz diesel, miałem okazję jechac benz i dieslem, benzyna jest cicha po za tym nie robi ona duzego wrazenia, diesel mniej spali, mało awaryjny, reaguje na gaz na każdym biegu, bierz diesla tylko dobrze obejrz aby zderzaki i wszystkie elementy nadwozia sie schodziły i pasowały, mam auto powypadkowe i mnostwo problemow od strony miejsca uszkodzenia po wypadku, czujniki, przecięte kable itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też byłęm za 1.9 dci dizlem bo po pierwsze spala mało a po drugie tata mnie nakłania ale słyszałem że ten 1.6 benzyniak nie pali dużo więcej w przeliczeniu na kase a jes i cichszy i mniejawaryjny. wiec już sam nie wiem. wypowiedzcie sie kto ma dizla i kto benzyne bo jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, no niestety pewnie nie będzie mnie na twój stać. a to że mam te 15000zł to zasługa tego że sprzedam telefon a mam iphona więc wezmę za niego ponad tysiaka:) no cóz trzeba się poświęcić. no ale oceńcie prosze te auta które pokazałem jestem bardzo ciekaw jak wam sie wydaje czy warte zachodu?

a jak już to pokaż jakie chętnie oglądnę :) za oglądanie sie nic nie płaci przynajmniej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 13900 to kupisz np 1.4 jakiś 2004 i golasa bez klimy itp... reszta będzie tylko podejrzana ..poza tym 1.4 wróży mniej kosztów niż 1.9 dci ...na doinwestowanie diesla wydasz pewnie więcej niż 2 letnie rachunki ze stacji benzynowej... Warto ? moim zdaniem nie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak doinwestowanie bo nie rozumiem? jedyne czego boje sie w dizlach to trubina bo podobno pada ale palą mało z tego co czytalem 1.9 mpotrafi spalić kolo 7 litrów więć to nie tak dużo a pisali nawet że mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trubina bo podobno pada

Jak nie wiesz na 100% to nie pisz :) Potem wychodzi, że ktoś, gdzieś coś, komuś itd...

Ja jak śmigałem 3,5 roku to turbinka OK jest a autko już wiekowe bo `99.

Oczywiście bywa, że padnie :) W końcu to tylko część eksploatacyjna.

O wszystko trzeba dbać - o turbinkach też już jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już bym miał oglądać to bym pojechał i zobaczył ostatnie autko, w trzecim linku brakuje osłony silnika, a tak poza tym jakie przebiegi będziesz robił dziennie? a jeśli chodzi o turbinę to musisz o nią dbać, nie cisnąć na zimnym silniku, po jeździe postać z pół minuty żeby się schłodziła i będzie dobrze, a ze spalaniem w 1.9 to udało mi się raz zejść na spalanie 6.6l ale bardzo łagodnie traktowałem pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 6 listów przy silniku 1.9 to dla bajkopisarzy jest. Moja 1.9dCI pali w mieście 8-8.5 litra (ale fakt, że w korkach przy średniej prędkości 30km/h). Na autostradzie jest 6.5 litra przy 130 km/h, ok. 7 litrów przy 150 km/h. I tu jest dopiero oszczędna.

 

Co do tego, że diesel nie lubi krótkich tras, to też bajka. Każdy silnik nie lubi krótkich tras, bo nie zdąży się nagrzać do prawidłowej temperatury. I Diesel i benzyniak tak samo. Po prostu są gorsze warunki spalania, trudniejsze dla silnika. A czy Diesel jest na to bardziej wrażliwy niż Pb? Nie sądzę, jak się go nie katuje wysokimi obrotami na zimno to może się źle skończyć, ale benzyny na zimno też nie należy 'cisnąć'

 

Jak nie będziesz dużo jeździł, to kup benzynę. Tak jak Elmer napisał, kup auto z prostym silnikiem i wyposażeniem - w tej cenie będzie bardziej "prawdziwe".

 

Diesla 1.9dCI z 6-biegową skrzynią, klimatronikiem, hands free, pełną elektryką i innymi bajerami nikt nie oddaje za kilka groszy. Chyba, że ma 300 tys. km i crash test za sobą.

Zobacz sobie na mobile.eu w jakiej cenie są te auta w Niemczech lub Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem a powiedzcie mi 1.6 benzyniak ile spali? i co wy byście wybrali?? ja to auto będe miał do jazdy po krakowie no ewentualnie czasem w weekend gdzieś dalej, a tak to tylko kraków i okolice bo jestem z okolic więc nie będą to długie trasy, a więc co byście na moim miejscu wybrali? i co powiecie o autku z pierwszego linku i drugiego linku??bo tak jak mówicie w trzecim jeśli brakuje jakis osłon silnika to wnioskuje że najprawdopodobniej bite było i nie ma sensu oglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciuś, a powiedz mi bacuś który silnik wyjdzie ekonomiczniej 1.6 benzyna czy 1.9 120km dizel?? bo w długie trasy napewno nie będe jeździł więc ktory w miare będzie mniej awaryjny i mniej palił ( wiem ze głupie pytania ale to moje pierwsze autko będzie i za bardzo się nie znam więc sory od razu)

 

[ Dodano: 2010-10-08, 09:34 ]

Prezes, właśnie powiem tak mój znajomy ma Corse D wiem że inne autko całkiem ale co chwile jeździ do serwisu opla bo mu ta turbina pada ciągle( nawet jak jechaliśmy w wakacje na Kubice do poznania to padała mu kilku krotnie i musieliśmy się zatrzymywać a dodam że ma autko z 2009r.) co prawda lubi cisnąć dosyć mocno autko no ale jednak ta turbina pada mu bardzo często i tego się boje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!