Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pierwsze kroki w ddt2000


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W sieci znalazłem opis uruchomienia programu DDT2000, po rosyjsku.

Przetłumaczyłem zrobiłem pdf-a i umieszczam, może się komuś przyda.

Z racji pogody nie bardzo mi się chce teraz sprawdzać, czy wszystko jest po kolei. Jak się podłączałem do swojego auta to korzystałem z tego manuala.

 

Proszę dokładnie przeczytać ostrzeżenia znajdujące się na końcu!

Kr_tki_kurs_uruchomienia_DDT2000.pdf

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam, chciałbym poprosić osobę, która kiedykolwiek korzystała z programu DDT2000 o napisanie mi jak dokładnie mam się podłączyć z samochodem. Jestem początkującym diagnostą i na razie nic mi nie wychodzi. Zainstalowane mam wszystkie sterowniki do kabla OBD2 oraz programu. Gdy wybieram model samochodu wyskakuje mi okno, gdzie napisane jest not registered a niektórzy internauci pisali, że da się diagnozować bez rejestracji. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

No i jak ogarnął ktoś to "None"? Mam bazę 870 mb i walczę z tym co wy. Pomożecie?

 

Dodano: 22 lis 2014 - 20:23

Z racji tego, że chyba jako jedynemu w Kraju udało mi się połączyć z Renault Megane 1.6 (K7M 702) ze sterownikiem Fenix 5.0 daje kilka wskazówek jak tego dokonać:

I. Program DDT w wersji 2.3 z dowolną dużą bazą. A dlaczego dowolną? Bo nie ma w nich i tak pliku Fenixa 5.0 Znalazłem go dopiero na rosyjskiej stronie o DDT (plik ten w linku z mojego "chomika"). http://chomikuj.pl/lukasfenix/Mechanika

Po ściągnięciu należy go dodać do bazy DDT2000->ecus. Następnie w programie wybieramy model auta, pod menu "Opis" klikamy przycisk " open custom folder". Szukamy bazy danych na dysku "C" i zaznaczamy folder ecus. Później rozwijamy strzałkę i klikamy "refresh ecu local index". Plik Fenix 5.0 załadowany.

II. Zmiana ustawień kabla ( nie tylko opóźnienie, lecz także odbiór i wysyłanie) zobrazowana na załączonej fotce.

III. Wiadomo, kabel KKL.

 

A teraz co udało mi się zrobić:

1. ECM- Wysłanie info o kasowaniu błędów, podgląd ustawień i wskazań silnika.

2. ABS- wykasowanie błędów które zalegały w historii po naprawionych usterkach. Dodatkowo pełne info o parametrach.

3. AIRBAG-pełna diagnoza komponentów w układzie, a także wysłanie info o kasowaniu błędów.

 

Na koniec pragnę podziękować Koledze yod oraz Koledze syrius32 z elektroda.pl. Bez ich pomocy i potężnej wiedzy nigdy bym sobie nie poradził.

Pozdrawiam!

post-74839-0-35763900-1416754404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla tych którzy chcą odpalić DDT2000 na win 8 powinni zainstalować sobie przeglądarkę Avant Browser i w katalogu c:/Pliki programów(x86)/DDT2000/ znaleźć plik o nazwie "default" i kliknąć ppm i otwórz za pomocą: Avavt Browser, jak się uruchomi to będzie pisało na czerwono (check your browser compatibility and vbscript support) wtedy klikamy w prawym górnym rogu przeglądarki na 9 malutkich kwadracików to jest 5 pozycja od zamknięcia przeglądarki (x), wybrać Napędy ta są 3 ikony z firefoxa, chroma i IE, potem Napęd Domyślny i wybieramy klompatybilny z IE i po tym za każdym razem gdy uruchomimy ten skrót default to będziemy mieli już napis jakiej wersji mamy DDT2000. Pytanie do was jak zrobić żeby otwierać za pomocą tej przeglądarki odrazu z pulpitu ikonę DDT2000, ja na razie mam skrót od default i za pomocą niego korzystam z DDT2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Udało mi się połączyć przez ddt2000 z samochodem, znalazło modułu ale w bazie nie mam plików. Poniżej zdjęcie

Możecie podesłać swoje pliki modułów przez które się łączycie?

post-78577-0-45232900-1441888683_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Na wstępie pragnę się przywitać, to jest mój pierwszy post.

Dzięki wam udało mi się połączyć z moim samochodem Scenic 1,9 dci, a to wszystko w dodatku na Windows 10 :), tak więc jak ktoś ma dylemat to śmiało, zachęcam do instalacji.

Przeszukałem już wiele wątków, ale dzięki waszym radom, udało mi się to. Teraz tylko muszę się nauczyć, obsługi programu i będzie gitara.

 

Pliki jaki użyłem to:

- DDT2000 2.3.0.1

- Fenix 5.0

- no i na brak meni to - Avant Browser

- kabel ręcznie zmieniłem na com 1 bo na innych nie czytał.

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem z połączeniem się ze swoją meganką. Robię tak jak koledzy wyżej (wgrałem plik do Fenixa itd), jednak podczas skanowania przy wszystkich pozycjach jest "none". Wykrywa jedynie Injection ale też nie do końca bo jest tylko "Injection" w kolumnie function oraz "a7" w kolumnie adres, reszta kolumn jest pusta. Kabel jest chyba dobry bo po wejściu w monitor pokazuje jakieś tam parametry na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,od wczoraj bawię się swoją Megi:)poprzez Vag kkl + DDt2000 v 2.0.9 oraz 2.3 lecz bez większego skutku .Jedyne co mi się udało to skasowanie błędu ABS ,który i tak po pewnym czasie powraca:(.Dzięki ECU Fenix 5,0 mogę jedynie odczytać parametry Live i to by było na tyle ...Ustawienia poru takie jak koledzy wyżej opisują.

 

Dzisiaj będę testował DDT2000 v2.6+witaminka oraz skompilowaną bazę ,która ma 1,46Gb po rozpakowaniu (ostatnie dodatki do niej jak pamiętam są z 2014 roku)

 

To link do bazy jakby ktoś potrzebował... http://freedisc.pl/Piotr-Jaczynski,f-4947833,ddt2000data-rar

 

 

..............i niestety wciąż to samo :( brak pomysłów...

Edytowane przez piotrjaczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Udało mi się połączyć przez ddt2000 z samochodem, znalazło modułu ale w bazie nie mam plików. Poniżej zdjęcie

Być może jest to już nieaktualne - niepotrzebne. Ja w lewym okienku naciskam na + przy ECM i wtedy rozwija się lista sterowników i z nich dopiero wybieram właściwy (w moim przypadku jest to syrius 32 - o ile pamiętam) i on pojawia się w prawym oknie.

Następnie naciskam ikonę monitora na lewym pasku i otwiera się okno z którego wybiera się to co się chce śledzić i to się pojawia w prawym oknie. Okienka są puste, wartości pojawiają się dopiero po naciśnięciu na pasku kółeczka (monitoruj - czyba zielonego), a jak naciśniemy czerwoną strzałkę, wartości w okienkach zaczynają się na bieżąco zmieniać.

Napisałem to z głowy, bo nie mam pod ręką kompa z DDT2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!