Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czym skleić pęknięte uchwyty lamp?


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym osobiscie wzial podwojne... bo to i bardziej "trendi" aktualnie i w sumie tylko mijania sie pala

 

To nie polega tylko na wyborze co jest "trendi". JA mam H4 i mam zupełnie inną wtyczkę, nakładaną bezpośrednio na żarówkę. W lampach H1-H7 wtyczkę podłącza się do gniazda reflektora i dalej wew. lampy są kabelki do zarówek.

 

btw... NIE KUPOWAC ZAROWEK HELLI!!!!!!

 

Ja od dawna kupuję tylko NARVY. Tanie (8zł za H4) i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zartowalem... wiadomo ze zostaje sprawa calej instalacji za reflektorem i kostek do podpiecia zarowek. tak rzucilem :]

 

a co do zarowek, ja na razie jade na philipsach, zobaczymy jak dlugo pociagna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT] Philipsy Premium mam w służbowym Doblo -zwykły disel. Padają co pół roku, powtarzalnie od 3 lat. W ASO fiata mówią, że to norma.

 

[ Dodano: 2006-09-19, 07:16 ]

No i kupiłem, czekam na dostawę.

 

Ciekawe jak długo wytrzymają.

 

link aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak z ciekawości- czym to wywnioskowałeś?

 

Jakby to powiedzieć, trudno nie było.

1. Wystarczy porównać zdjęcia :mrgreen:

2. Wystarczy przeczytać opis produktu :)

 

imonsage.kamelot.pl/sklep/files/products/Reflektor%20glowny,%20H4,elektryczny%20kopia.jpg"]Obrazek

RENAULT Megane HB/ Classic SDN/ COUPE/ CABRIO/ KOMBI 00+ OPIS/Reflektor główny, H4,elektryczny/LEWY Cena 363zł

 

 

imonsage.kamelot.pl/sklep/files/products/Reflektor%20glowny,%20H1_H7,elektryczny.jpg"]Obrazek

RENAULT Megane HB/ Classic SDN/ COUPE/ CABRIO/ KOMBI 00+ OPIS/Reflektor główny, H1+H7,elektryczny/LEWY Cena 185zł

 

Witam

ja tez mam pęknięty zaczep w lampie przedniej tej od strony pasażera. niesety ten dolny i strasznie ciężko się tam dostać. Aby lampa nie latała to jest przeciągnięta opaska zaciskowa przez ten złamany zaczep i domocowana do karoserii. Wiem, że to kiepskie rozwiązanie, ale na razie tak musi być a lampa siedzi sztywno.

Tak z ciekawości w jaki sposób reguluje się położenie świateł w podwójnych reflektorach (nie mówie o regulacji z kabiny :) ) ?

 

A co do wymiany żarówki w takiej podwójnej lampie to tylko odkręcam te dekielki i wyciągam ?

W swoim poprzednim wozie miałem H4 ze złączami nakładanymi na żarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości w jaki sposób reguluje się położenie świateł w podwójnych reflektorach

 

Śrubką na górze silniczka.

 

To muszę się przyjrzeć jak to jest zrobione. Poproszę drugą osobę to posteruje silniczkiem z kabiny a ja popatrzę. ALbo i to będzie chyba lepsze rozwiązanie pojadę na stację na ustawienie świateł, mam nadzieję, że będą wiedzieli gdzie kręcić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest mata z włókna szklanego, ktorej używają nieraz do łatania np. zderzaków. Jest elastyczna i dobrze sie układa. Nasączona żywicą z utwardzaczem staje sie bardzo twarda i mozna ja obrabiac nawet pilnikiem. Najlepiej położyc kilka warstw maty. Spróbuj...moze Ci sie uda. Mnie sie udało naprawic w ten sposob 2 gorne zaczepy./Zamiast włokna szklanego uzylem zwyklego materiału z fartucha roboczego :mrgreen: / Pamietaj tylko żeby dokladnie odtłuścić klejone powierzchnie. Powodzenia... i nie przeklinaj jak bedziesz to robił :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szkoda, że takich nie ma do phII i w rozsądnej cenie a nie 800zł :-|

Nie dość, że soczewki, to jeszcze ze świecącymi ringami

Angel%20eyes%20Megane.jpg

Plik ściągnięto 14 raz(y) 34,23 KB

 

co do tych lampek kumpel je kupił na allegro i wiecie wygląd ok ale narzeka na małą efektywność świetlną słabo świecą też to stwierdzam bo jechałem tą megii w nocy i na mijania ledwo widziałem co się na drodze dzieje a światła są dobrze ustawione

 

 

a co do klejenia lamp wystarczy wymontować i dać do pospawania plastiku zapłacisz za lampę 20-30 zł a praktycznie nie będzie widać znaku (zrobiłem tak clio przed sprzedaniem miałem dzwonka i lampy się pourywały pacjent nawet nie zauważył spoiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witka!

moje "druciarstwo" zaczepow lamp polega na wstepnym sklejeniu na super glue. nastepnie spinacze biurowe prostujemy i ksztaltujemy na wzor zszywek i goraca lutownica wtapiamy w plastik //proste druciki moze i ladniej wygladaja ale nie przenosza obciazenia i lepiej jest je powyginac//. dodatkowo jesli sie daje okrecamy nicia zwoj kolo zwoju i polewamy calosc super glue. polecam klej kropelka-ma fajny dozownik i nie wysycha tak szybko. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!