Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaż DRL - gdzie pod maską jest plus po st


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jutro bede montował światła do jazdy dziennej w mojej megi , wszystko mam już przygotowane tylko mam pytanie , gdzie pod maską jest plus po stacyjce (lub po odpaleniu auta) z którego mógł bym pociągnąć kabelki do lamp? Moc pobierana jest bardzo nie wielka bo 0,8W więc nie będzie to duże obciążenie . Tylko nie chce ciągnąc kabelka z kabiny . Czy mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę taki + (oczywiście +12V <szukaj> ) naj lepiej fotka jeśli można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam nie chcę zakładać nowego tematu ale kupiłem sobie komplet ledów DRL no i również chciałbym znaleźć plus po stacyjce w silniku. Szukałem miernikiem w tej skrzynce koło nadkola w silniku i nic nie znalazłem żadnego plusa w tych przekaźnikach. Mógłby ktoś mnie naprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem miernikiem w tej skrzynce koło nadkola w silniku i nic nie znalazłem żadnego plusa w tych przekaźnikach. Mógłby ktoś mnie naprowadzić?

Nie naprowadzę dokładnie, bo robiłem to pare lat temu, a meganka jest w tej chwili 200 km ode mnie. Ten "plus" wziąłem właśnie z tej skrzynki przy nakolu po prawej stronie (patrząc od przodu). Już nie pamiętam czy było to spod przekaźnika, czy spod bezbiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super :) Jak byś mógł to zdjęcie bym prosił tam gdzie ten plus jest. Pozdrawiam.

 

Dodano: 11 kwi 2015 - 15:35

A więc już sam do tego doszedłem gdzie jest plus po stacyjce. A więc jak się otwiera maskę silnika to po prawej stronie trzeba otworzyć czarną skrzynkę z przekaźnikami i wyjąc bezpiecznik o wartości 7,5A (na zdjęciach poniżej pokazane jest gdzie jest owy plus) i pod niego się podłączamy czerwonym kabelkiem(plusem). Następnie czarny kabelek(minus) można podczepić pod śrubę auta lub pod sam akumulator(minus). Trzeci (ja miałem biały kabelek) trzeba podłączyć się pod postojówki (niebieski kabelek). I działa :). Na koniec nie mogłem odpalić auta bo akumulator mi się rozładował (czas wymienić go :D), ale na pych odpalił. A i dodam że to było tylko tak na próbę podłączenie żeby wiedzieć jak już normalnie całą instalację podłączyć.

 

Zdjęcia instalacji:

Cięcie

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee po prostu musiałem przeciągnąć kabelek a że miałem tylko to pod ręką to musiałem to użyć hehe. Muszę i tak kupić trochę kabla bo te co w zestawie dali to woła o pomstę do nieba (cieniutkie kabelki). Jaki polecasz typ kabla?

 

Dodano: 17 kwi 2015 - 00:25

Ledy zamontowane:

 

thumb_hosting_zdjec_1429223129__led1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1429223148__led2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!