Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Laguna II] Zakup laguny 1.9 dci


tomek74

Rekomendowane odpowiedzi

witam , na wiosne planuje wymienic samochód na Lagune 1.9 dci , prosze o pomoc w czym kierować sie ogladając samochody, interesuje mnie rocznik około 2001-2003 koniecznie diesel i kombik . Prosze uzytkowników takich pojazdów o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Lagunke z 2004 roku 1.9 dci i dość często ma coś do roboty w niej, sam mówi, ze jak by miał kupować teraz to wolałby kupić po FL bo nie dręczy ich sporo niedoróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na oko z tych zdjęć wydaje się być OK - mało.

Bardzo ubogi opis.

Musisz dokładnie posłuchać jak pracuje , czy nie ma wycieków (brak fotki z komorą silnika), jak zawieszenie czy nie stuka na nierównościach - dobrze na kostce się przejechać.

Trzeba sprawdzić działanie kart i innych "wspomagaczy" - nawigacja, tempomat, ogranicznik prędkość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Mam jeszcze pytanie dotyczące tej całej elektroniki, należy się jej bać czy to raczej przesadzone opinie ludzi którzy nie mieli nigdy takiego samochodu? I czy silnik 1.9 dci to dobra jednostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edju, bardzo fajne autko,śmigałem takim 2 lata.Silnik jeżeli kupisz nie zajeżdzony to przy odpowiedniej obsludze potrafi się odwdzięczyć niezawodnością i spalaniem.

Jeżeli chodzi o elektronikę to na forum laguny (RLKP) jest kilku specy,którzy rozpracowali najczęściej trapiące te jednostki problemy.

Największy minus jeżeli chodzi o lalkę to częste wymiany elementów przedniego zawieszenia...niestety nasze drogi po zimie nie służą autku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ojcu mój ma lagunę 2 z 2003r i od tego roku trzeba szukać, miała ona wprowadzone już jakieś zmiany.

Najlepszym i najmniej problematycznym wyborem jest 120KM 1.9Dci posłuży ci bardzo długo.

Z tym że skrzynia biegów... cóż kupisz i po 4 latach będzie chodzić jak widelec w kubku pełnym gwoździ.

W lali notorycznie siada wyświetlacz klimy po prostu któraś ze ścieżek zawsze się przepali w tedy lutownica i HEJA

 

Przy zakupie posprawdzaj bardzo dokładnie wszystkie numery zderzaków, szyb, drzwi itd. bitej na prawdę nie warto brać, najprościej sprawdzisz czy nie była malowana po przezroczystych naklejkach przyczepionych za tylnymi drzwiami.

 

gniazda do pasów kierowcy i pasażera nie mogą wystawać ponad koniec siedziska fotela =BITY

jeżeli laguna ma komputer z wyświetlaczem możesz zrobić test zegarów nie chce mi się o tym pisać znajdziesz nawet na youtube instrukcje, w każdym razie dzięki temu dowiesz się czy są jakieś błędy na kompie czy nie.

 

Bardzo lubi się w nich przecierać skóra z gałki zmiany biegów 160tyś i ledwo się trzyma.

 

Uważaj też na angole rozpoznasz takiego po np. wejściu na kartę od prawej strony czy też braku przycisków (ABS itd)

Tak w ogóle to jeżeli sprzedawca twierdzi że samochód ma: ABS, ESP czy oryginalny zest. gł mówiący, to powinny znajdować się do każdej z tych rzeczy guziki zamieszczone nad pokrętłami do regulacji wysokości świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120KM f9q750 dci to w tym modelu przekręcają się panewki a turbina ze zmienną geometrią pada dość często i jest problem z jej wyregulowaniem po regeneracji . Ja bym szukał słabszej wersji jak masz możliwość. Co do elektroniki to trzeba obchodzić się z nią ostrożnie ja przy wymianie żarówki od przycisku podnoszenia szyb uwaliłem przekaźnik od gaszenia silnika (moja wina bo nie sprawdziłem połączeń a było spięcie które poszło na bsi) Co do skórki gałki zmiany biegow do kupienia za 10 zł na aledrogo.

Przy zakupie zdejmij korek od wlewu oleju i przegazuj silnik jak pójdzie dym to piescienie kończą żywot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam L2 i trzeba pilnowac silnika bo lubi byc kaprysny

jak kupywac L2 to w benzynie 1.8 lub 2.0 16V ale nie IDE lub 2.0T z gazem

ogolnie auto jest dobre nic sie nie dzieje wszystkie czynnosci to komora silnika lub okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!