FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Gdzie jest czujnik temperatury ? - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phI
Gdzie jest czujnik temperatury ? czunik temperatury 1,9 dci

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   pawelli 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Scenic II
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 26 czerwiec 2011 - 12:31

Witam i odrazu proszę Mod-ów o nie zamykanie tematu - nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Gdzie w scenicu II 1,9dci znajduje się czujnik temperatury - ten który podaje informacje na deskę ?
A tak w ogóle ile jest tych czujników ? Ma ktoś jakieś rysunek, zdjęcie itp ?
No i czy jest dużo kłopotu w wymianą takiego czujnika (chodzi o ew. marudzenie mechanika, że kupa roboty, itp., itd).

Zaobserwowałem, że skaczą mi diody na wyświatlaczu - termostat nie jest w stanie tak szybko zmieniać temp. (czasami dioda wręcz miga) - więc obstawiam że to czujnik temp.

Z góry dzięki za wszystkie informacje <piwko>
Pawelli
Renault Scenic II 2004 1,9 dci
0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   tomiII 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:MEGANE II
  • Silnik:1,9 TDi
  • Przebieg (tys.km):145

Napisano 12 lipiec 2011 - 13:15

witam

z tego co wyczytałem to jest on przy termostacie ale tam znajdują się 2 czujniki. Jeden daje informacje do komputera a drugi na deskę rozdzielczą. Ale nadal nie wiem który jest który. Ponoć ten do komputera ma wtyczkę z 3 wejściami ale tylko znalazłem z dwoma i sześcioma. Nie wiem gdzie jest ten z trzema. może ktoś coś podpowie. pozdro
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Optima 

• Auto:Renault ze znaczkiem Nissana (Qashqai)
  • Silnik:benzynowy
  • Przebieg (tys.km):18

Napisano 14 lipiec 2011 - 10:34

Czujnik temperatury zewnętrznej jest w prawym lusterku. Z dołu tego lusterka widac taki czarny cypelek.
Oprócz tego jak już mowa o czujnikach - to jak ma się kimatronik to mamy jeszcze czujnik w obudowie wewnętrznego lusterka wstecznego zwany turbinką oraz czujnik nasłonecznienie na środku deski rozdzielczej (kółko wielkości 20 groszy) - te dwa czujniki służą de reuglacji nawiewu w trybie AUTO
Życie jest zbyt krótkie i piękne aby jeździć dieslem :-)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Rudolf 

• Auto:MII Ph I GrandTour
  • Silnik:1.6 16V K4M760
  • Przebieg (tys.km):109

Napisano 17 lipiec 2011 - 14:40

Optima... kolega wyraźnie napisał, że kreski na wyświetlaczu mu skaczą, a w Scenic II kreskami jest pokazywana temp. silnika, a nie na zewnątrz.
Czujnik temp. silnika znajduje się na jego górze po prawej stronie.
Samochodów na F się nie kupuje, je się kocha.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Optima 

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:21

Masz rację. Źle zrozumiałem sens postu. Nigdzie wprost nie pisze o temperaturze silnika, tylko o "(...) czujnik temperatury - ten który podaje informacje na deskę ?" Więc pomyślałem tylko i wyłącznie o wyświetlaniu temperatury zewnętrznej. Potem o jakiś diodach (????) by na końcu: "termostat nie jest w stanie tak szybko zmieniać temp. (czasami dioda wręcz miga)" - to zdanie w ogóle pominąłem, bo wg. mnie pawelli nie wie o czym pisze (termostat nie nadąża zmieniać temp).
Wystarczyło wyraźnie napisać, że chodzi o wskazania temperatury silnika. Post trudny do zrozumienia po jednym przeczytaniu o co autorowi chodzi - szczególnie z tym termostatem, który w ogóle pominałęm jako nie mający sensu przy tym problemie (przy okazji dla autora: termostat jest urządzeniem mechanicznym, jego stan otwarcia nie ma żadnego związku z wyświetlaną temperaturą na desce rozdzielczej, i działa baaaaardzoooo wolno, nie tak jak skaczące kreski na desce.)
A co położenia czujnika - to nie wiem. I trochę bez sensu byłyby dwa czujniki.

Użytkownik Optima edytował ten post 18 lipiec 2011 - 08:23

0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:08

Wyświetl postUżytkownik Optima dnia 18 lipiec 2011 - 08:21 napisał

Źle zrozumiałem sens postu. Nigdzie wprost nie pisze o temperaturze silnika, tylko o "(...) czujnik temperatury

A ja się nie dziwię. Autor posta sformułował go tak, że trzeba się wczytać o co chodzi.
Nie każdy potrafi zrozumieć o co chodzi autorowi. Dlatego tak bardzo nalegam na precyzyjne opisanie problemu lub pytania.

Wyświetl postUżytkownik Optima dnia 18 lipiec 2011 - 08:21 napisał

I trochę bez sensu byłyby dwa czujniki.
W starszych wersjach były dwa, jeden podawał sygnał na deskę, drugi na ECU i nie ma w tym nic dziwnego. W momencie pojawienia się silników 16V jest jeden czujnik, 3-pinowy, środkowy to masa, skrajne wyjścia sygnału po czujniku temp.
I jeszcze jedno, czujnik/i zwykle są umieszczone w obudowie termostatu lub w bliskim jego pobliżu. W silnikach Renault, element ten zwykle znajduje się nad kołem zamachowym.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Rudolf 

Napisano 19 lipiec 2011 - 22:13

Ups - koledzy nie chciałem być jakimś moralizatorem :applause:
Nie wyszło...

Jedno jest pewne - założyciel tematu napisał zawile zapytanie i temu nie zaprzeczam.
Ale doszliśmy do rozwiązania i już jasne i jest OK i wakacyjna przyjaźń :applause:
Pozdrawiam.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Optima 

Napisano 20 lipiec 2011 - 07:50

Jak już o tych kreskach - to pomyślałem o kreskach z których są "skonstruowane" cyferki pokazujące temperaturę i że coś ma zglebione z wyświetlaczem. Od początku moje myśli szły w kierunku wskazań temperatury zewnętrznej hihih. Źle się nakierowałem i nie dopuściłem inej myśli.
A wątek znów dał mi jakąś wiedzę, że np. były stosowane dwa czujniki - co dalej dla mnie jest bez sensu, ale kto tam francuzów zrozumie :applause:
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   pawelli 

• Auto:Scenic II
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 20 lipiec 2011 - 09:05

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i "śledztwo" przeprowadzone nad moim postem.
Może i faktycznie coś pokręciłem i jest to do końca jasne ale wg. mnie jest to jasne i klarowne:
-> post jest umieszczony w dziale "Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacji"
-> piszę w osobnym akapicie "Zaobserwowałem, że skaczą mi diody na wyświatlaczu - termostat nie jest w stanie tak szybko zmieniać temp. (czasami dioda wręcz miga) - więc obstawiam że to czujnik temp."

To raczej jasno wskazuje, że chodzi o czujnik temp. silnika a nie czujnik temp. zewnętrznej ....
A dlaczego piszę o "diodach" - bo wskaźnik zbudowany jest bardziej z "diod" niż z "wskazówki".

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki i dodam że problem znikł - po jak sadzę odpowietrzeniu układu chłodzenia.

Użytkownik pawelli edytował ten post 20 lipiec 2011 - 09:06

Pawelli
Renault Scenic II 2004 1,9 dci
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Rudolf 

Napisano 20 lipiec 2011 - 18:23

Oj odpowietrzenie to klucz do sukcesu :applause:

Bąble powietrza w układzie robiły Ci zamieszanie.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   elbandito 

• Auto:_
  • Silnik:_
  • Przebieg (tys.km):_

Napisano 21 listopad 2013 - 11:50

Szukam tego czujnika temperatury silnika. Podobno jest przy termostacie, ale jego też nie mogę znaleźć :P Ma ktoś zdjęcie, który to czujnik? Mam problemy z odpalaniem auta i chcę sprawdzić jak odapla po jego odpięciu.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzej27r 

• Auto:Scenic II Grand
  • Silnik:1,6 16 v K4M + LPG
  • Przebieg (tys.km):160000

Napisano 06 czerwiec 2016 - 16:01

Odgrzeję kotleta...akurat mojego SII dopadła, wspomniana wyżej usterka, na wyświetlaczu licznika temperatura dochodziła do 1 "kreski" czasem na chwilkę pojawiły się 3 i tak co jakiś czas, po wymianie czujnika przy termostacie -3 Pinowy, temperatura wyświetla się poprawnie. Czujnik odkręcamy kluczem 21, wymiana prosta, musiałem tylko poluzować rurę przy przepustnicy by zrobić sobie więcej miejsca. Wspomniany czujnik oznaczony na zdjęciu strzałką...
Dołączona grafika

Użytkownik aston76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 19:32

drive zobacz update galerii, :>>Mój Grandzik<<
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1