Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzeszczące podszybie -ROZWIĄZANE !


Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącu borykania się z trzeszczeniem panelu przedniego i podszybia, przeczytaniu wszystkiego co można było na forum przeczytać rozwiązałem ten problem. Umieściłem (jako że ratownik medyczny) zwinięte bandaże hehehe w miejscach zaznaczonych na zdjęciu. Po prostu je tam wepchałem wyjechałem i...... CUD - CISZA !!!!!!!! ANI JEDNEDO TRZASKU, ZGRZYTNIĘCIA CZY INNYCH ODGŁOSÓW :)

 

Moje pytanie do Was jest następujące - potrzebuje pomysłu co by można tam umieścić ;) przecież nie będę jeździł z bandażami ;) może ktoś ma coś na myśli ???

 

imag00251fuf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam :) problemem jest z uszczelka miedzy szyba a tym tworzywem ,miałem ten problem od nowosci -podobno zle zmontowany na clipach ? co zrobilem i co ci proponuje:

1,demontaż a widze juz sciagneles ta oslone -wepchnac tam troche miekkiej gabki

2.demontaz glosniczkow i rowniez tam gabka

gabka musi byc dosunieta do podszybia ,nastepnie calosci uszczelki popsikaj ;) wd40 delikatnie aby uszczelka wchłonęła powtórz ze 2 razy .

zapomnialem o temacie juz 5 lat temu:) prawde mowiac mozliwe ze twoj przypadek jest inny, ale widze co robisz:) wiec podobnie tak czyniłem ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei zgrzyta przy 2500 obr. i chyba dochodzi to ze środkowego nawiewu ale to pół biedy,najgorzej mnie irytuje coś co skrzypi mi z tyłu i za chiny nie mogę dojść co to jest,mam tylko spokój jak jadę na prostej drodze a jak są już małe wyboje to już skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak poczytałem troche o tych trzeszczeniach i porozbierałem autko jak sie dało tylko z zewnątrz i po dokręcałem śrubki - faktycznie o pół obrotu trzeba było dokręcić a to moje trzeszczenie i rozwiazanie jaki proponujecie chyba nie przejdzie bo juz wpychałem tam co nie co :D a teraz zrobiłem takie małe czarne kuleczki gumowe i w 4 miejscach wcisłęm na podszybie - po pierwsze nie widać a w aucie mam cisze i spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem rozwiązałem już dość dawno. Ogólnie to trzeszczy ta gąbka ocierając się o szybę. Kupiłem więc dwa metry czarnego rzepu oraz taśmę dwustronnie klejącą. Rzep skleiłem, jakby to powiedzieć, odwrotnie niż normalnie. :D Czyli na zewnątrz po jednej stronie jest ta włochata warstwa a po drugiej ta z haczykami. Docięty pasek rzepu wsunąłem pomiędzy szybę a gąbkę, włochatą stroną do szyby. Haczyki trzymają się gąbki i nic się nie wysuwa. Rzep bezgłośnie przesuwa się po szybie i nic nie słychać.

W sumie to był taki mój pierwszy pomysł, ale zamiast rzepu można użyć cokolwiek co pomiędzy szybą a gąbką zapewni bezgłośne przesuwanie się tych dwóch elementów pomiędzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie problem banalnie prosty do rozwiązania. Należy zakupić olej silikonowy i potraktować całą uszczelkę znajdującą się pomiędzy podszybiem a szybą ,ponieważ to ona zablokowana na szybie nie pozwala desce pracować w technologicznej normie i wszystkie naprężenia przenoszone są na poszczególne elementy połączeń w desce wydając te dziwne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem trzeszczenie dochodzi z lewego przedniego słupka i ne wiem jak go rozebrać aby niczego nie urwać , czy tam są zatrzaski czy moze jakaś śruba to wszystko trzyma ???czy wie ktoś jak to rozebrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczało w prawym przednim słupku. Udało się bez rozbierania. Cienki pasek z gumy, wciśnięty między deskę, a tapicerkę słupka załatwił sprawę. Nareszcie cisza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odginałem u siebie troche ten słupek i zdaje mi sie ze u mnie tam odgłos dochodzi od kabli ktore ida od szyberdachu , chyba sa jakos luzne wiec nie wiem czy u mnie patent z gumą pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że to coś wewnątrz. U mnie trzeszczało na połączeniu deski z tapicerką słupka. Dodam,że paseczek gumy uzyskałem z dywanika.

Edytowane przez babus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie też, po demontażu tapicerki słupków i ponownym montażu zaczęło "cykać" na dziurach i już kilkukrotnie demontowałem, montowałem ponownie i cykanie nie ustaje, i chyba jak u przedmówcy, cykanie dobiega z okolicy styku konsoli z tapicerką słupka, dziwne tylko że nie cykało przed demontażem, a jestem przekonany że dobrze ponownie zainstalowałem ten plastik, we wszystkich zaczepach :/, macie jakiś pomysł na co należy zwrócić uwagę przy montażu tych plastikowych słupków?

 

edit 2012-10-04

po wielu próbach okazało się że trzeszczała uszczelka deski rozdzielczej pocierając o nową szybę czołową (trzaski pojawiły się zaraz po wymianie szyby, przy każdych większych nierównościach bądź dziurach na drodze)), spryskane solidnie silikonem w sprayu i trzaski ustały !

Edytowane przez daniello04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!